> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Lúčky > Včelársky náučný chodník v Lúčkach

Včelársky náučný chodník v Lúčkach

Ak by ste mali záujem spoznať okolie kúpeľov Lúčky a dozvedieť sa niečo o význame včiel, vyskúšajte Včelársky náučný chodník v Lúčkach a vydajte sa po stopách včelieho spoločenstva.

Dôležitosť včelstva prezentuje návštevníkom Lúčok Včelársky náučný chodník

Kúpeľná obec Lúčky sa okrem svojej krásnej prírody a unikátnymi zdrojmi lúčanskej termálnej minerálnej vody môže pýšiť ďalšími zaujímavosťami. Medzi obľúbené nenáročné turistické trasy mnohých kúpeľných hostí, ktorí si užívajú liečebný pobyt v kúpeľoch Lúčky, patrí i návšteva Včelárskeho náučného chodníka. 

Včelársky náučný chodník v Lúčkach bol vybudovaný v roku 2016 ako súčasť projektu Medová záhrada. Zásluhu na jeho postavení má Občianske združenie SLNKOTVOR. Cieľom náučného chodníka bolo priblíženie významu a dôležitosti včelstva pre človeka a pre prírodu. 

Východisko trasy sa nachádza pri hoteli Kubo, vedie okolo Lúčanského vodopádu až k OCÚ Lúčky. Trasa je nenáročná, čas na prejdenie odhadujeme 30 minút. Chodník je líniový, obojsmerný, peší a celoročný, súbežný s červenou turistickou značkou. 

Na trase bolo vybudovaných 5 zastávok v podobe informačných tabúľ. Názvy informačných panelov sú:

  1. Včely – všeobecná charakteristika
  2. Stavba tela včely
  3. Včelie produkty
  4. Zaujímavosti o včelách
  5. Čmeliaky

Fotografie

Tipy na výlet v okolí kúpeľov Lúčky

Ak máte záujem spoznať okolie kúpeľov, odporúčame návštevu ďalšieho Náučného chodníka Plieška. Medzi obľúbené trasy patrí i turistika na neďaleký Liptovský hrad, ktorý sa nachádza nad obcou Kalameny. Ak patríte k zdatným turistom odporúčame turistiku na Veľký Choč. Na trase bol tiež vybudovaný zaujímavý náučný chodník s viacerými zastávkami.

Doprava

Prístup do obce Lúčky vedie po ceste III/2216, ktorá sa v Liptovskej Teplej pripája na cestu do Ružomberka. Okresné mesto je vzdialené 13 km západne, Liptovský Mikuláš 22 km východne, Dolný Kubín 18 km severozápadne. Najbližšia železničná zastávka sa nachádza v Liptovskej Teplej, na trati Žilina – Košice. Do obce pravidelne premáva autobusová doprava.

Parkovanie

Pre klientov kúpeľov Lúčky je k dispozícii vyhradené bezplatné parkovisko pred liečebným domom Choč. Návštevníci obce Lúčky majú k dispozícii bezplatné parkovisko oproti Lúčanskému vodopádu alebo pri Obecnom úrade. 

Mapa miesta

Program/Akcie

V blízkosti školskej záhrady základnej a materskej školy v Lúčkach sa nachádza včelín – ekoučebňa v prírode. V priebehu letných mesiacov sa tu organizujú zážitkové včelie exkurzie pre širokú verejnosť pre školy. Zážitkové včelie exkurzie trvajú cca 2 hodiny a zahŕňajú návštevu včelieho náučného chodníka s odborným výkladom, ukážku stavby včelieho úľa a popis základného včelárskeho náradia, ukážku včiel v sklenenom úli, praktickú prácu so včelami vo včelnici s odborným výkladom, ochutnávku miestnych včelích medov.

Postrehy návštevníkov

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Areál je voľne prístupný bez obmedzení.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top