> Blog > Zdravie a wellness > Oxygenoterapia

Oxygenoterapia

Oxygenoterapia je v podstate vdychovanie vzduchu, ktorý je obohatený o 40 až 60 % kyslíka. Kyslík sa do tela dostáva za pomoci špeciálneho prístroja, ktorý vyvinul prof. Von Ardenne. Na nos si pacient nasadí buď špeciálnu masku alebo nosný katéter, sondu. Celá liečebná procedúra trvá zhruba jednu alebo dve hodiny a počas nej si pacient môže odpočinúť alebo by mal užívať tekutiny a vitamíny.

Prečo práve kyslík?

Kyslík je základnou podstatou pre všetky životné procesy človeka, veď vďaka kyslíku je do ľudského tela privádzaná energia, ktorá umožňuje optimálne fungovanie jednotlivých buniek tela. Privádzaním vzduchu, ktorý je obohatený o kyslík, telu prospievame komplexne. Liečba kyslíkom teda nepôsobí na jeden určitý orgán, ale na celé telo. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.

Ako oxygenoterapia pôsobí

Oxygenoterapia pomáha pri rôznych ochoreniach, predovšetkým sa odporúča pri astme, bronchitíde, angíne pectoris alebo ischémii. Je vedecky dokázané, že dlhodobé podávanie kyslíka eliminuje chronickú hypoxiu, zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, pomáha prekonať vyčerpanosť, zvyšuje obranyschopnosť, zlepšuje pamäť, okrem toho blahodárne pôsobí aj ako prevencia pred koronárnymi a mozgovými príhodami. Tiež stabilizuje krvný obeh, zlepšuje pľúcne a kardiálne funkcie.Oxygenoterapia sa stala populárnou a masovou aj vďaka svojej nenáročnosti a vysokej úspešnosti v liečbe. Okrem toho, že sa často krát stáva bežnou súčasťou liečebných procedúr v kúpeľoch, môžeme tzv. oxybary nájsť aj v každom väčšom meste.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top