> Blog > Zdravie a krása > Anticelulitídna masáž

Anticelulitídna masáž

Celulitída, alebo ľudovo povedané – pomarančová kôra, je strašiakom väčšiny žien. Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách a zadku. Tomuto nepríjemnému javu sa dá predchádzať viacerými spôsobmi, jedným z nich je anticelulitídna masáž. Ide o špeciálnu masáž, ktorá pôsobí na tukové bunky zo zvlákneného podkožia a stimuluje podkožné štruktúry pre lepší podkožný metabolizmus. Okrem toho zlepšuje aj odtok nežiaducich látok.

Ako masáž prebieha?

Masáž trvá zhruba 40 minút. Počas masáže sa do problémových partií vmasíruje krém s anticelulitídnym účinkom alebo špeciálny ozónový krém. Pri masáži tiež dochádza k stimulácii lymfatického a krvného systému, a v neposlednom rade dochádza k rozrušeniu tukového tkaniva. Masážou sa ovplyvňujú aj kapiláry, či už povrchové či hlboké. Tým dochádza k vyhladzovaniu pokožky, rozrušovaniu tukových buniek, koža sa zbavuje strií, praskliniek a najmä celulitídy.

Ozón a tlak

Niekedy sa k anticelulitídovej masáži pridáva aj ozónový zábal, ktorý zbavuje telo toxických látok alebo tlakový zábal. Vďaka stlačeniu totiž stúpne tlak a filtrácia z krvných kapilár sa zníži. Tento proces je tiež veľmi účinný v boji proti celulitíde. Zábal trvá zhruba 15-30 minút. Po celej anticelulitídovej masáži sa na partie vmasíruje prírodný olivový olej.

Kto by sa mal anticelulitídovú masáži vyhnúť?

Masáž sa však neodporúča tým, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, infekčnými , plesňovými ochoreniami, vysokým krvným tlakom, zápalmi či prechladnutím. Túto procedúru majú zakázanú aj pacienti s chorou štítnou žľazou, ale aj tie ženy, ktoré majú problémy so zápalom kŕčových žíl, majú onkologické, vírusové či horúčkovité ochorenia a tiež tehotné ženy.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top