> Blog > Wellness > Thajské olejové masáže

Thajské olejové masáže

Tradičná čínska medicína, tradičná thajská masáž, špeciálne masážne oleje, technika indickej ájurvédy – kombináciou týchto liečebných metód a olejov vzniká Thajská olejová masáž. Jej blahodarné liečebné účinky poznali už v dávnych dobách, v čase Budhu.

Podstatou Thajskej olejovej masáže je tlak na akupresúrne body so strečovou technikou. Spočíva v relaxačnej aromaterapii a uvoľnení stuhnutého svalstva. Dôraz sa pri tejto masáži kladie na relaxáciu tela. Cieľom masáže je odstrániť bloky v meridiánoch, teda na energetických dráhach jednotlivých vnútorných orgánov, takže celé telo bude uvoľnené a plné energie.

Pomáha nielen pri zlepšení fyzickej kondície, ale aj tej psychickej a eliminuje stres. Zlepšuje krvný obeh, odstraňuje bolesti hlavy, kĺbov, chrbta, aj krku. Posilňuje imunitný systém a má preventívne účinky pred rôznymi chorobami.

Masáž začína premasírovaním rúk a nôh vrátane končekov prstov. Ďalej je telo podrobené postupnej systematickej masáži zameranej na tlak od temena hlavy cez krk, chrbticu až po kríže. Od tradičnej thajskej masáže sa líši tým, že sa používajú jemnejšie tlakové hmaty.

Táto masáž je vhodná pre všetkých bez ohľadu na vek či pohlavie, no vyhnúť by sa jej mali tehotné ženy a ľudia s kŕčovými žilami.

Masáže sú skvelým spôsobom relaxu. Oddajte sa do rúk odborníkov počas niektorého kúpeľného alebo relaxačného pobytu a vychutnajte si krásu oddychu.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top