> Blog > Zdravie a wellness > Netradičné masáže – Berberská masáž

Netradičné masáže – Berberská masáž

Názov berberskej  masáže pochádza zo severnej Afriky, kde tamojší domorodí obyvatelia, berberi, používali tento typ masírovania už oddávna. Jej techniky sa zachovali cez ich potomkov z Maroka a Tuniska až do dnes. Berberská masáž slúži na prečistenie pórov pokožky a celkovú relaxáciu a osvieženie organizmu. Je to skvelý spôsob ako sa zbaviť stresu. Wellness centrá ju poskytujú rôznymi spôsobmi. Jeho podstatou je však arganový olej, ktorý vďaka vysokému obsahu vitamínov zabraňuje starnutiu pokožky a dodáva jej svieži nádych.

Môžete sa stretnúť aj s obohatením tejto masáže o procedúru z tureckého prostredia hammam. Vtedy sa pred masážou zahrejete v parnej kabíne. Úlohou tejto metódy je zmäkčenie vašej pokožky. Potom nasleduje mydlenie a očista pokožky, pričom stále ležíte na vyhriatom kamennom lôžku, aby vaše telo  bolo stále v teple. Potom nasleduje samotná masáž s olejom, ktorá sa vykonáva s pomocou afrických masážnych rukavíc. Po tejto procedúre sa budete cítiť zrelaxovane a uvoľnene a váš organizmus bude revitalizovaný a plný energie.

Na výber je aj špeciálny typ berberskej masáže s pomocou ghassoul. Ghassoul je zvláštna čierna hlina, ktorá sa nanesie na pokožku tela, no má vynikajúce účinky aj na zdravie a hebkosť vlasov. Hlina sa nechá na tele zaschnúť a potom sa dôkladne zmyje teplou vodou. Pokožka zostáva krásne jemná a hodvábna. Masáž s touto hlinou má aj fantastické relaxačné účinky.

Nechajte sa aj vy hýčkať rukami odborníkov. Počas relaxačného alebo kúpeľného pobytu môžete zažiť nezabudnuteľné chvíle plné pohody a oddychu od každodenného kolotoča povinností. Wellness a relaxačné procedúry čakajú len na vás.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top