> Blog > Zdravie a wellness > Procedúry > Bankovanie – čím tmavšie modriny, tým účinnejšie liečenie

Bankovanie – čím tmavšie modriny, tým účinnejšie liečenie

Trápia vás bolesti hlavy, svalov, kĺbov, či chrbtice? Vedeli ste, že 15 minút bankovania je porovnateľných so 60 minútami masáže? Čo je bankovanie, aké sú jeho účinky a kontraindikácie, sú modriny po bankovaní bolestivé a kde si túto metódu môžete vyskúšať? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcom článku.

Masáž bankovaním a jej účinky známe tisícky rokov

Bankovanie je účinná liečebná metóda, využívaná už pred tisíckami rokov v Číne, Mezopotámii, či Egypte. Má mnohé pozitívne účinky najmä na bolesti chrbtice, svalov, kĺbov, čiže aj na reumatizmus, ale celkovo pôsobí priaznivo na imunitný systém, dýchacie cesty, či zažívacie problémy. 

Pomáha pri migrénach a bolestiach hlavy, znižuje vysoký krvný tlak, odstraňuje rôzne zápaly v tele a prospieva aj pokožke so silným akné, či detoxikuje organizmus. 

Aký je postup bankovania?

Bankovanie je vákuová masáž, ktorú môžete doplniť klasickou masážou. Už samotný názov napovedá, že terapeut vytvorí vákuum, čiže podtlak a to pomocou sklenených baniek. Banky sa nahrievajú horúcim vzduchom a prikladajú sa najmä na oblasť chrbtice, ale aj na iné časti tela.

Podtlak v banke spôsobí na koži prehriatie a silné prekrvenie. Tým sa zrýchli látková výmena, uvoľní sa svalové napätie, z tela sa začnú vyplavovať nahromadené škodliviny. Týmto procesom sa priaznivo ovplyvňujú aj vnútorné orgány. Banky sa prikladajú na telo podľa potreby na 5 – 10 minút. 

Bankovanie sa môže aplikovať na rôzne časti tela, najčastejšie chrbticu

Aj keď pri bankovaní vznikajú modriny, v skutočnosti ide o bezbolestnú procedúru

Pri pohľade na modriny, ktoré pri bankovaní vznikajú, môže táto technika mnohých odradiť. Bankovanie ale nebolí. Terapeut vie podľa sfarbenia kože po bankovaní diagnostikovať vážnosť vášho problému. 

Zažite bankovanie v kúpeľoch

Bankovanie si môžete okrem masážnych salónov vyskúšať ako procedúru vo viacerých slovenských kúpeľoch, napr. v Dudinciach, Trenčianskych Tepliciach, Nimnici, Rajeckých Tepliciach, Sklených Tepliciach, ale aj v kúpeľoch Číž

Navštívte kúpele ako jednodňový hosť, či v rámci liečebného pobytu a zažite túto starodávnu a veľmi účinnú metódu. Okrem mnohých benefitov, ktoré sme spomenuli vyššie, má aj ďalšie. Úľavu pri akútnych bolestiach pocítite už po prvom sedení a ďalšou veľkou výhodou je, že bankovanie nemá nežiadúce vedľajšie účinky. 

Kontraindikácie bankovania

Ako každá liečebná metóda, aj bankovanie má svoje kontraindikácie. Ak sa obávate vedľajších účinkov, konzultujte jej vhodnosť aj so svojím lekárom. Vyhnúť by sa jej mali osoby s hemofíliou, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pre ľudí s nádorovými ochoreniami a pri infekciách kože.

Video

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top