Procedúry

Bowenova masáž – jemná, ale účinná

Bowenova masáž je nielen mimoriadne účinná, ale zároveň veľmi jemná metóda zameraná na celý rad zdravotných ťažkostí. Práve preto je vhodná pre všetky vekové kategórie od novorodencov až po seniorov, či tehotné ženy. Zaujímavosťou je, že táto terapia je vhodná aj pre vašich štvornohých domácich miláčikov a vykonáva sa aj cez oblečenie.

'; } var h2Elems = document.querySelectorAll('h2'); h2Elems.forEach(function(h2, index) { var h2ID = sanitizeTitle(h2.textContent); // Use the sanitizeTitle function h2.id = h2ID; }); }); } catch (error) { console.error("An error occurred while generating table of contents: ", error); }

Zázračný Bowenov pohyb zameraný na ľudské telo ako celok

Ani masáž v klasickom zmysle, ani ľudové liečiteľstvo. Čo to Bowenova technika vlastne je a ako prebieha? Obľúbená Bowenova terapia sa sústreďuje na ľudské telo ako celok. Vyškolený terapeut masíruje mäkké tkanivá, t.j. kožu, svaly, šľachy a nervy. Špeciálny Bowenov pohyb spočíva v natiahnutí kože cez svaly a následnom jemnom zatlačení, počas ktorého sa koža zo svalu znovu stiahne. 

Vďaka jemnému tlaku sa zlepšuje prekrvenie, aktivujú sa biele krvinky, ktoré čistia telo od toxínov, vyplavujú sa endorfíny a telo sa dostáva do svojho prirodzeného, zdravého stavu. Po Bowenovej masáži sa ľuďom uľavuje aj psychicky, mnohí pacienti sa zhodli na tom, že mali pocit, akoby im spadol z tela obrovský balvan. 

Bowenova masáž a jej účinky

Táto tlaková masáž pochádza z Austrálie. Je pomerne mladá, ale o to viac populárna. Je to aj vďaka jej účinkom na celé spektrum zdravotných problémov. Lieči, prípadne zmierňuje, celý rad fyzických aj psychických ťažkostí. Okrem toho má priaznivé účinky na

  • pohybový aparát;
  • pri problémoch s karpálnym tunelom;
  • oslabenú imunitu;
  • pri dýchacích ťažkostiach;
  • pri svalovej únave;
  • na migrénu;
  • pri neplodnosti;
  • pri bolestivej menštruácii;
  • ekzémy;
  • vysoký či nízky krvný tlak;
  • pri oslabení žalúdka;
  • na podporu funkcie štítnej žľazy.

Bowenova terapia sa ďalej využíva 

  • pri vývojových poruchách predčasne narodených detí, či nesprávnom vývine;
  • pri hyperaktivite detí, tzv. ADHD syndróm;
  • pri starostlivosti počas tehotenstva;
  • pri starostlivosti o seniorov;
  • ako terapia pre psov, či kone.

Kontraindikácie

Napriek tomu, že táto liečebná procedúra je vhodná pre všetky vekové kategórie a rôzne spektrum zdravotných problémov, má niekoľko kontraindikácii. Pacienti s rakovinou lymfatického systému a s hlbokou žilovou trombózou by sa jej mali vyhnúť. Dva pohyby sú kontraindikované aj pre tehotné ženy.

Prvým pacientom Bowenovej terapie bola chronická astmatička

Bowenova tlaková masáž je pomenovaná podľa Toma Bowena. Tento masérsky samouk sa snažil pomôcť svojej manželke, ktorá bola astmatička, takže sa spočiatku zaujímal hlavne o to, ako bojovať proti dýchacím ochoreniam. Veľa času venoval aj svojim ďalším klientom a skúmal, ktoré techniky sú najúčinnejšie. Účinnosť tejto metódy je hodnotená na 85-90 %. 

Technika Toma Bowena aj pre psov, či kone

Nakoľko ide o relaxačnú a neinvazívnu metódu, masáž sa využíva aj na problémy s dyspláziou bedrového kĺbu, či respiračné problémy, ktoré psy pomerne často trápia. Technika urýchľuje aj hojenie zlomenín. 

Vyskúšajte si Bowenovu masáž aj vy

Bowenova masáž je uznávaná technika, používaná v zdravotníctve po celom svete. Veľké percento klientov pociťuje úľavu takmer okamžite. Celé ošetrenie síce pomôže naštartovať prirodzený proces uzdravovania ľudského organizmu, avšak pre dlhodobé výsledky je potrebný aj aktívny prístup klienta.

Ak máte záujem vyskúšať Bowenovu masáž, vyberte si zo širokej ponuky relaxačných a wellness pobytov, kde túto procedúru realizujú.

Video

Mohlo by vás zaujímať

Ako posilniť imunitný systém – nedajte šancu bacilom

Máte pocit, že sa na vás lepia bacily ako včely na med? V tom prípade treba konať! Máte oslabený imunitný systém. Prinášame vám preto niekoľko rád, ktoré pomôžu posilniť obranyschopnosť vášho organizmu.

Zistiť viac
16 druhov masáží, ktorých účinky možno nepoznáte

Trpíte bolesťami krku, chrbta či driekovej chrbtice? Tieto bolesti najčastejšie zapríčiňuje nedostatok pohybu a sedavé zamestnanie. Telo potrebuje v tomto prípade uvoľnenie, ktoré môžeme nájsť v uvoľňujúcich masážach.

Zistiť viac
Silvia

Silvia má v Relaxose na starosti úspešné vybavenie zákazníka. Vyštudovala archívnictvo a pomocné vedy historické. Získané vedomosti naplno využíva aj pri písaní článkov pre blog Relaxosu. Mimo práce sa naplno venuje svojej rodine a dvom deťom. Podnikajú spolu vychádzky do prírody spojené s návštevou zaujímavých miest. Na infocestách sa snaží na kúpele pozerať očami rodiča a posudzuje vhodnosť lokality pre rodiny s deťmi.

Recent Posts

Subaquálna podvodná masáž: Zažite liečivú silu vody a masáže

Podvodná či subaquálna masáž je jedinečný a účinný spôsob, ako zmierniť stres, bolesti a zlepšiť…

2 dni dozadu

Masáž rúk: Relaxačné techniky vás zbavia stresu aj bolesti

Neustále písanie na počítači či každodenná manuálna práca dá našim rukám poriadne zabrať. Masáž rúk…

2 týždne dozadu

Zdravotná masáž: Účinná pri bolesti chrbtice, svalov a kĺbov

Liečebná alebo zdravotná masáž sa zvyčajne používa ako doplnková terapia popri iných liečebných postupoch, ako…

2 týždne dozadu

Štrbské Pleso – perla slovenských Tatier

Štrbské Pleso patrí k najvyhľadávanejším turistickým strediskám vo Vysokých Tatrách. Okrem krásnej prírody a známej…

3 týždne dozadu

Manikúra: Vyberte si správny typ manikúry pre vás

Páčia sa vám elegantné a decentne upravené nechty? Alebo naopak preferujete žiarivé farby a vzory?…

1 mesiac dozadu

Parafínový zábal zlepšuje krvný obeh a zmierňuje bolesti

Liečba parafínovým voskom sa vykonáva na rôznych častiach tela, ako sú ruky, nohy a chrbát.…

1 mesiac dozadu