> Blog > Zdravie a wellness > Wellness vo vlastnej kúpeľni

Wellness vo vlastnej kúpeľni

Je pre vás finančne nákladné zájsť do wellness centra? Alebo máte toľko povinností, že na to nemáte čas? A čo tak skúsiť objaviť a využiť pokoj, ticho vo vašej vlastnej kúpeľni a tak pre seba niečo spraviť? Postačí už iba niekoľko malých pomôcok, a váš domáci wellness môže začať. Ďalšie riadky vám ukážu presný návod, ako si spraviť dokonalý wellness u vás doma. Nemusíte nikam chodiť, iba ak z obývačky do kúpeľne.

Atmosféra

V prvom rade si kúpeľňu poupratujte a odstráňte všetky rušivé elementy akým je napríklad spodné prádlo pohodené na zemi. Ak máte radi sviečky, rozložte ich po celej miestnosti. Ideálne sú vonné s jemnou arómou. Ak sa bojíte o kúpeľňu kvôli vosku, použite lampu s tlmeným svetlom.

Peeling

Predtým ako budete nerušene relaxovať vo vani, zbavte telo odumretých buniek a nečistôt pomocou peelingu. Krúživé pohyby v problematických partiách napomáhajú nielen k lepšej cirkulácii krvi, ale po viacerých aplikáciách aj k eliminácii celulitídy. Po absolvovaní tejto procedúry napustite vaňu teplou vodou a ponorte sa do nej.

Aromatická extáza

Na uvoľnenie zmyslov a absolútne odreagovanie zvoľte vašu obľúbenú vôňu – či už vonných sviečok, tyčiniek, olejov alebo peny do kúpeľa. Navodí atmosféru relaxu a uvoľnenia. Preferujte jemné vône pred prenikavými, pretože po dlhšej dobe môžu mať skôr nepríjemné ako príjemné účinky a môže vás z nich napríklad bolieť hlava. Dýchajte zhlboka, zatvorte oči, myslite na príjemné chvíle, alebo nemyslite na nič – jednoducho vypnite myseľ a ostaňte takto niekoľko minút.

Luxus pre nohy

Po náročných dňoch sú vaše nohy unavené a takisto potrebujú dávku starostlivosti a relaxu. Existujú rôzne metódy a prostriedky, ktorými sa dajú chodidlá rozmaznávať. Krátky kúpeľ s morskou soľou je pre nohy blahodarný a má aj liečivé dezinfekčné účinky. Po kúpeli si spravte peeling na odstránenie zničenej pokožky a po ňom doprajte svojim nohám masáž s olejom alebo krémom.

Relax pre tvár

Dostatočnú pozornosť venujte aj svojej pleti. Či už zvolíte domáci recept masky na tvár alebo si nejakú kúpite v obchode, určite túto časť nevynechajte. Domácimi receptmi sa pokojne riaďte aj pri relaxačnom kúpeli – pridajte si do vane mlieko, med či odvar z byliniek, vašej pokožke to len prospeje.

Jemná masáž

Každý potrebuje byť raz za čas sám a dopriať si dávku oddychu. Využite vlastné ruky, dlane a prsty a pokúste si uvoľniť svalstvo na krčnej chrbtici, pleciach či ramenách. Uvoľnite sa a vychutnajte si chvíle, ktoré máte len sama pre seba.

Pokiaľ sa vám zdá, že toto nie je pre vás, ale napriek tomu si chcete oddýchnuť a dopriať svojmu telu potrebnú dávku relaxu a starostlivosti, oddajte sa do rúk profesionálov a zvoľte si niektorý z wellness pobytov. Mnoho hotelov má tieto služby k dispozícii.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top