Vykúpte sa v zlate!

Viete, aké je to kúpať sa v zlate? Ocitnúť sa na chvíľu v luxusnom raji tohto drahého kovu? Nie? Tak zájdite do kúpeľov Turčianske Teplice, kde vás zlatom doslova zasypú. Dokonca sa tu zlata môžete aj napiť! V spojení s liečivou silou turčianskych vôd spôsobí, že sa z kúpeľov vrátite mladší, krajší, sviežejší a o pár gramov zlata bohatší. Nie nadarmo sa teda kúpele v Turčianskych Tepliciach prezývajú aj Zlaté kúpele.

Liečebná sila zlata

Možno ste o tom ešte nepočuli, ale zlato sa pre svoje liečebné účinky používa už mnohé roky. Je súčasťou ajurvédy a používa sa aj v tradičnej čínskej medicíne. Už v dávnych časoch pridávali alchymisti zlatý prášok do nápojov, aby tak napríklad odstránili bolesť v končatinách. Aj Kleopatra poznala liečebnú silu zlata a vďaka pravidelným procedúram so zlatými plátkami si svoju pleť udržiavala mladistvú, jemnú a žiarivú. V 19. storočí sa zlato používalo aj na liečbu srdca, krvného obehu a rôznych zápalov.

V kozmetike sa zlato využíva ako prostriedok na redukciu vrások a pigmentových škvŕn. Tým, že podporuje mikrocirkuláciu a regeneračné procesy v pleti, má na ňu spevňujúce účinky. Dodáva jej vláčnosť, vyhladzuje ju a zjemňuje. Okrem toho aj posilňuje jej obranyschopnosť a udržiava ju hydratovanú. 

Zlaté procedúry v Turčianskych Tepliciach

Vo všetkých zlatých procedúrach sa používa čisté 24-karátové zlato. Zlaté kúpele sú obohatené o plátky z pravého zlata. Počas neho si budete vychutnávať nápoj, v ktorom sú taktiež čiastočky čistého zlata. A keď vyjdete zo zlatého kúpeľa, čaká na vás masáž. Do špeciálneho masážneho oleja sa pridá optimálne množstvo zlatého prášku a masírovanie sa môže začať. Aby sa zlaté kúsky do vášho tela dokonale vstrebali, nasleduje zábal v pozlátenej fólii. 

Kozmetické účinky zlata - Kúpele Turčianske Teplice

Kým budete relaxovať v zábale, kozmetička vám na tvár nanesie zlatú masku. Je skutočne jedinečná a účinky čistého zlata pocítite až na tri týždne. Po týchto procedúrach sa budete nielen cítiť o niekoľko rokov mladšia, budete tak aj vyzerať. 

Ak chcete byť ako kráľovná, neváhajte a zájdite na relaxačný alebo kúpeľný pobyt do kúpeľov Turčianske Teplice. Zoberte aj svojho partnera. Zlaté kúry nie sú čisto ženskou záležitosťou. Zlato pôsobí priaznivo na mužské libido a minerálna voda v kúpeľoch Turčianske Teplice prospieva potencii. Doprajte si tak obaja pocit luxusu a dokonalého relaxu. Ten vám poskytne nádherne vynovený 5* hotel Royal Palace pre najnáročnejšiu klientelu. V ničom nezaostáva ani 4* hotel Veľká Fatra, v ktorom zažijete pri liečbe zlatom pocit výnimočnosti.

Pôvod názvu Zlaté kúpele

Už kráľ Žigmund Luxemburský si liečil svoju lámku v turčianskej minerálnej vode. Kúpal sa v horúcich termáloch so zlatou korunou na hlave a legenda hovorí, že vďaka tomu sa vyliečil a dožil vysokého veku. Bolo to neobyčajné spojenie turčianskej vody a liečivých účinkov zlata. 

Na tento príbeh nadviazali kúpele a vzali si za svoje kráľovské pomenovanie Zlaté kúpele. Ducha legendárneho kráľa v nich pocítite na viacerých miestach. Či už pri zlatých procedúrach, alebo ubytovaní v honosnom apartmáne Žigmund v hoteli Royal Palace.

Fotografie zo zlatej procedúry

Doprava

Do Turčianskych Teplíc vedú cesty 1. triedy zo smeru Banská Bystrica, Martin a Žiar nad Hronom. Mesto má vlakovú aj autobusovú stanicu a zo spomínaných smerov tu premávajú pravidelné linky.

V rámci mesta sa môžete odviezť taxíkom, alebo využiť linku prímestskej dopravy. K dispozícii je aj viacero požičovní bicyklov a kolobežiek. Ak si donesiete vlastné, nemusíte sa báť, že ich nebudete mať kam uschovať. Kúpeľný hotel Veľká Fatra, ako aj ďalšie ubytovacie zariadenia v kúpeľoch, poskytujú úschovňu bicyklov.

Parkovanie

Mesto má vyhradené parkovacie miesta, ktoré sú označené a spoplatnené. Uhradiť poplatok je potrebné v parkovacom automate podľa dĺžky parkovania.

Vlastné parkoviská majú pre svojich hostí aj kúpeľné hotely. Tie si určujú aj sadzobník parkovného.

Mapa miesta

Vstupné/Cenník

Kúpeľní hostia majú liečebné a relaxačné procedúry zahrnuté v cene pobytu, zlaté procedúry si môžu dokúpiť priamo na mieste. Návštevníci, ktorí nie sú ubytovaní v kúpeľných hoteloch, si môžu liečbu zlatom zakúpiť v balneocentre hotela Veľká Fatra alebo v hoteli Royal Palace. Odporúčame vám však objednať si ich vopred na určený deň a čas. 

Pozrite si širokú ponuku pobytov v Zlatých kúpeľoch.

Otváracie hodiny

Balneocentrum v Turčianskych Tepliciach  je zvyčajne v prevádzke od pondelka do soboty v čase od 8,00 do 16,00 hod.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top