> Blog > Zdravie a wellness > Pobyty > 6 dôvodov prečo ísť cez víkend na wellness

6 dôvodov prečo ísť cez víkend na wellness

Blíži sa víkend a vy by ste si radi oddýchli po náročnom pracovnom týždni? Chcete nabrať novú chuť do života a zregenerovať svoje telo? Prinášame vám dôvody, prečo je lepšie vybrať sa na wellness pobyt, hoci i na víkend, než sa vyvaľovať doma na gauči pred telkou.

1. Pohybom k zdraviu

Počuli ste už tvrdenie, že pohyb predlžuje život? Nemusíte tomu veriť, ale je fakt, že pohyb je prospešný pre naše zdravie. Vďaka pohybu naše telo ostáva v kondícií a uvoľňujú sa endorfíny. V jednoduchosti povedané, po pravidelnom cvičení sme šťastnejší. 

Wellness pobyty vám umožnia vykonávať rôzne druhy pohybu. Pri plávaní si oddýchne nielen vaše telo, ale aj vaša psychika. A ak túžite po niečom náročnejšom, môžete si zacvičiť fitness alebo jogu.   

Blahodárne účinky plávania

Pohyb vo vode je pre telo prirodzený a pre zdravie veľmi prínosný. Plávanie sa navyše neobmedzuje na vekové kategórie. Je to šport dostupný pre každého. Vyžaduje si určitú dávku námahy, ale na rozdiel od fyzického cvičenia v posilňovniach sa vyhnete nepríjemnému teplu a poteniu. Pohyb vo vode predstavuje aj efektívny kardio tréning. Zvyšuje kondíciu, spevňuje svalstvo a pravidelnou aktivitou v bazéne je možné znížiť aj telesnú hmotnosť a vyformovať telo.

Pre blahodarné účinky termálnych vôd navštívte pravidelne wellness strediská a kúpele. Či už si vyskúšate blahodárne účinky slovenských minerálnych vôd v rámci minerálnych kúpeľov alebo si v kúpeľoch aj zaplávate, je len na vás.

Ilustračný obrázok

2. Schudnite vďaka wellness pobytu

Chceli by ste zhodiť pár kíl a nedarí sa vám? Máte veľa práce a nedokážete sa dokopať k tomu, aby ste urobili niečo so svojou postavou? Zariadenia ponúkajúce wellness pobyty vám poskytnú rôzne postupy, ako zhodiť pár kíl, a to úpravou stravy a pohybom.

Príčinou môže byť aj stres

Niekedy pomôže už len to, keď sa zbavíte stresu z celého týždňa v práci. Wellness pobyt cez víkend je tým najlepším antistresovým liekom. Stres veľmi negatívne vplýva na zdravie. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, čo všetko stres spôsobuje a kedy sme pod stresom. Ten sa prejaví až neskôr, žiaľ, už vo forme vyčerpania, kilogramov navyše, zdravotných ťažkostí alebo ako choroba. Aby ste sa tomu všetkému vyvarovali, je nevyhnutné pravidelne hľadať pokoj a oddych, nielen ten fyzický, ale najmä psychický. Nájdete ho práve na víkendovom wellness pobyte.

Na odbúravanie stresu a relax od každodenných povinností je ako stvorený antistresový wellness pobyt.

3. Naučte sa správnemu stravovaniu

Veľa ľudí má zdravotné problémy spôsobené zlými stravovacími návykmi. Mnohým zdravotným problémom by sme sa vyhli, ak by sme dopriali nášmu telu správnu kombináciu pestrej stravy. Ak sa túžite popasovať s týmto problémom, veľa hotelov a kúpeľných zariadení ponúka možnosť úpravy stravovacieho jedálnička za pomoci výživových poradcov.

K zdravšiemu stravovaniu stačí málo 

Ľudské zdravie, fyzické aj psychické, ovplyvňuje z veľkej časti strava. Preto je dôležitou súčasťou každého wellness pobytu a kladie sa na ňu veľký dôraz. Dôležitá je pestrosť a vyváženosť stravy. Bežný stravovací režim je možné konzultovať aj s odborníkmi a dozvedieť sa tak viac o zdravom stravovaní. 

Zdravá a vyvážená strava je základným pilierom zdravého života. Myslite na to na wellness pobyte, ale aj doma po návrate.

4. Ku kráse cez wellness

Víkendové wellness pobyty milujú predovšetkým ženy a niet sa čomu čudovať. Cez týždeň si mnohokrát nestihnú naniesť ani rúž, nie si ešte aj aplikovať telové mlieko alebo peeling na telo. Práve víkendový pobyt ponúka mnoho skrášľovacích procedúr. Či už máte záujem o zábaly alebo starostlivosť o vašu pokožku, všetko môžete zažiť počas wellness víkendu. Vaše telo sa uvoľní a rozkvitne. 

Rozmáznavajte seba i svoju pleť

Zdravá a svieža pleť patrí popri očiach, ústach a vlasoch k dominantným črtám tváre. Odráža nielen celkový zdravotný stav organizmu, ale zároveň veľa prezrádza aj o psychickej rovnováhe či strese, s ktorým sa dennodenne stretávame. Rôzne kozmetické kúry poskytujú pokožke jas, hydratáciu a sviežosť. Zabraňujú predčasnému starnutiu kože, dodávajú pokožke pružnosť a navyše zvyšujú aj pocit spokojnosti každej ženy a pomáhajú k vnútornej harmónii.

Túžbou žien všetkých vekových kategórií je dokonalá pleť, avšak nie vždy je možné bez pomoci tento cieľ dosiahnuť. Prijmite preto pozvanie na víkendový skrášľovací wellness pobyt a vložte starostlivosť o pleť do rúk odborníkov.

5. Budujte si duševnú rovnováhu

Víkendové pobyty často ponúkajú priestor na vnútorné stíšenie sa a zbavenie myšlienok, ktoré nás vedú k stresu. Môžeme stráviť čas sami so sebou a rozmýšľať nad vecami, na ktoré bežne nemáme čas. Ticho upokojí náš myšlienkový svet a privedie nás k duševnej pohode. 

Wellness víkend ako psychohygiena

Skĺznuť do apatie, smútku, úzkosti až depresie je, žiaľ, veľmi jednoduché. Oveľa ťažšie je späť prinavrátiť psychickú pohodu, ktorá odišla, ani nevieme ako. Udržať sa v dobrej kondícii po telesnej aj duševnej stránke je často až nadľudský výkon. To je dôvod, prečo je nutné dopriať si raz za čas dobrú psychohygienu. Za týmto účelom navštívte cez víkend wellness a doprajte si čas len pre seba. Byť duševne zdravý znamená mať radosť zo života a zvládať každodenné problémy. Aspoň na chvíľku počas pobytu na ne zabudnite a načerpajte energiu po návrate domov všetko vyriešiť. 

Prioritou každého wellness víkendu je dokonalá harmónia tela a duše.

6. Rozmaznajte sa špeciálnymi wellness programami

Keď sa Slováci vyberú na dovolenku na Slovensku, najčastejšie je to niekde k vode, najlepšie tej termálnej a ubytujú sa vo wellness hoteloch. Sú takí, ktorým stačí hotel s kvalitnými bazénmi, saunami, vírivkami, ponukou masáží a rôznych procedúr. Niektorí však túžia zažiť niečo viac.

Víno i kozmetika pre pánov

Obľúbený je vínny wellness. Procedúry, kde sa spája príjemné s užitočným. Zažiť môžete aj pivný wellness s gurmánskym jedlom. A špeciálne pre pánov sú tu kozmetické a wellness procedúry. Niektoré hotely vytvárajú balíčky pre pánov so špeciálnymi procedúrami, thajskými masážami, pedikúrou, ale aj aktívnym pohybom.

Wellness procedúry vo vínnych kúpeľoch, ochutnávky vlastného piva, skvelá gastronómia. To je wellness víkend ako sa patrí. Vyskúšajte aj vy a podeľte sa s nami v komentároch o zážitky z wellness víkendu. 

Existujú len dve skupiny ľudí. Tí, čo wellness víkend milujú a tí, čo ho ešte nemali šancu vyskúšať. Ak patríte do druhej skupiny, nájdite si cez víkend čas na rozmaznávanie a vyberte sa s našou pomocou na dokonalý víkendový wellness pobyt.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top