> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Piešťany > Užite si liečivé bahno v Kúpeľoch Piešťany

Užite si liečivé bahno v Kúpeľoch Piešťany

Kúpele Piešťany patria medzi špičku nielen slovenských ale aj európskych kúpeľných zariadení. Liečebné účinky týchto kúpeľov sú známe už viac ako 100 rokov. Vo svojich procedúrach využívajú sírne bahno a sadrovo-sírnu termálnu vodu, ktorá pôsobí blahodárne na problémy reumatizmu, pohybového aparátu a nervovej sústavy.

Začiatkom každého liečebného pobytu je vstupná lekárska prehliadka, pri ktorej lekár individuálne naordinuje procedúry, ktoré pacientovi pomôžu s jeho problémami. Tieto liečebné metódy tak dokážu znížiť kĺbové zápaly a obnoviť ich pohyblivosť. Priaznivo pôsobia aj na imunitný systém či regeneráciu chrupavky.

Okolie kúpeľov Piešťany ponúka širokú škálu možností aj pre fanúšikov športu. Na svoje si tu prídu milovníci golfu, tenisu či plážového volejbalu. Pre tých menej náročnejších je k dispozícii kúpeľný park, ktorý je ideálnym miestom na pokojnú relaxačnú prechádzku. Množstvo reštaurácií, kaviarní a barov je zárukou skvelého gurmánskeho zážitku. Pravidelne sa tu konajú aj mnohé spoločenské a kultúrne podujatia.

V kúpeľnom meste Piešťany je vybudovaných niekoľko 2 až 5 hviezdičkových hotelov a penziónov. Okrem kúpeľných pobytov je toho v ponuke oveľa viac. Každý si má možnosť vybrať podľa svojich záujmov – či už relaxačný pobyt, alebo pobyt zameraný na aktívny oddych, ktorý okrem wellness a relaxačných procedúr zahŕňa aj športové aktivity, alebo pobyt s rehabilitáciou po ťažkej práci. Špeciálny romantický pobyt poteší zamilované páry. Ak neviete, kde stráviť Silvestra alebo Vianoce, kúpele Piešťany môžu byť tým správnym miestom.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top