> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Sliač > Letné termálne kúpalisko v Sliači – otváracie hodiny a vstupné

Letné termálne kúpalisko v Sliači – otváracie hodiny a vstupné

Letné termálne kúpalisko v Sliači sa nachádza neďaleko kúpeľov. Hoci patrí k menším rodinným kúpaliskám, má pre svojich návštevníkov k dispozícii jedinečnú prírodnú liečivú vodu. V areáli sa nachádza aj športový areál s rôznymi možnosťami športových aktivít. 

Termálna liečivá voda v bazéne

Okolité prostredie sliačskych kúpeľov, ale najmä liečivá termálna voda v bazénoch, sú každoročným lákadlom mnohých návštevníkov. V areáli kúpaliska sa nachádza plavecký bazén a detský bazén. K dispozícii je pre návštevníkov aj bufet, volejbalové ihrisko, ihrisko pre malý futbal či 4 tenisové kurty. Športové potreby je možné požičať priamo v areáli. 

Bazény

Letné termálne kúpalisko v Sliači má k dispozícii dva bazény:

  • Plavecký bazén – hĺbka 0,8 – 1,8 m, 22,5 x 12,5 m
  • Detský bazén – hĺbka 0,5 m

Do bazéna nateká liečivá termálna voda priamo z kúpeľného prameňa. Bazén je prietokový,čo znamená, že voda ním neustále preteká. Netreba sa zľaknúť zafarbenia, hnedé sfarbenie sliačskej termálnej minerálnej vody je totižto spôsobené mineralizáciou vody s vysokým obsahom železa. Termálne kúpalisko využíva rovnakú vodu, aká sa používa pri kúpeľnej liečbe v Kúpeľoch Sliač.

Fotografie

Doprava

Sliač je kúpeľné mesto, ktoré sa nachádza na strednom Slovensku v okrese Zvolen, od ktorého je vzdialené 4 km. Mestom prechádza cesta I/69 od Kováčovej na Banskú Bystricu a dôležitá železničná trať Zvolen – Vrútky. Neďaleko od Sliaču vedie hlavný ťah rýchlostnej cesty R1 smerom na Banskú Bystricu. Cez Sliač premáva i autobusová doprava. Známe je aj sliačske medzinárodné civilné a vojenské letisko

Parkovanie

Parkovanie je zabezpečené pre kúpeľných hostí na spoplatnenom monitorovanom parkovisku. Nachádza sa tu i menšie parkovisko pre hostí, je platené, nestrážené. Od liečebného domu Palace je vzdialené približne 400 metrov.

Mapa miesta

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Kúpalisko je v prevádzke počas letnej sezóny. Cena vstupného sa pohybuje v rozmedzí 0,50 € – 4 €.

Aktuálne informácie o otváracích hodinách a cenníku sú priebežne zverejňované a aktualizované aj na facebookovej stránke Kúpeľov Sliač, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Postrehy návštevníkov

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top