> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Sliač > Letné termálne kúpalisko v Sliači – otváracie hodiny a vstupné

Letné termálne kúpalisko v Sliači – otváracie hodiny a vstupné

Letné termálne kúpalisko v Sliači sa nachádza neďaleko kúpeľov. Hoci patrí k menším rodinným kúpaliskám, má pre svojich návštevníkov k dispozícii jedinečnú prírodnú liečivú vodu. V areáli sa nachádza aj športový areál s rôznymi možnosťami športových aktivít. 

Termálna liečivá voda v bazéne

Okolité prostredie sliačskych kúpeľov, ale najmä liečivá termálna voda v bazénoch, sú každoročným lákadlom mnohých návštevníkov. V areáli kúpaliska sa nachádza plavecký bazén a detský bazén. K dispozícii je pre návštevníkov aj bufet, volejbalové ihrisko, ihrisko pre malý futbal či 4 tenisové kurty. Športové potreby si môžete požičať priamo v areáli. 

Bazény

Letné termálne kúpalisko v Sliači má k dispozícii dva bazény:

  • Plavecký bazén – hĺbka 0,8 – 1,8 m, 22,5 x 12,5 m
  • Detský bazén – hĺbka 0,5 m

Do bazéna nateká liečivá termálna voda priamo z kúpeľného prameňa. Bazén je prietokový,čo znamená, že voda ním neustále preteká. Netreba sa zľaknúť zafarbenia, hnedé sfarbenie sliačskej termálnej minerálnej vody je totižto spôsobené mineralizáciou vody s vysokým obsahom železa. Termálne kúpalisko využíva rovnakú vodu, aká sa používa pri kúpeľnej liečbe v Kúpeľoch Sliač.

Fotografie

Doprava

Kúpeľné mesto Sliač leží na strednom Slovensku v okrese Zvolen (vzdialenosť 4 km). Mestom prechádza cesta I/69 od Kováčovej na Banskú Bystricu a dôležitá železničná trať Zvolen – Vrútky. Neďaleko od Sliaču vedie hlavný ťah rýchlostnej cesty R1 smerom na Banskú Bystricu. Cez Sliač premáva i autobusová doprava. Známe je aj sliačske medzinárodné civilné a vojenské letisko

Parkovanie

Parkovanie je zabezpečené pre kúpeľných hostí na spoplatnenom monitorovanom parkovisku. Nájdete tu aj menšie parkovisko pre hostí. Je platené, nestrážené. Od liečebného domu Palace je vzdialené približne 400 metrov.

Mapa miesta

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Kúpalisko v Sliači je v prevádzke počas letnej sezóny. Cena vstupného sa pohybuje v rozmedzí 0,50 € – 4 €.

Aktuálne informácie o otváracích hodinách a cenníku sú priebežne zverejňované a aktualizované aj na facebookovej stránke Kúpeľov Sliač, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Postrehy návštevníkov

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top