> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Rajecké Teplice > Termálne kúpalisko Laura

Termálne kúpalisko Laura

Ako lepšie sa osviežiť v sparnom lete než vo vode. Ideálnym miestom na to je prirodzene kúpalisko a jedným takým je aj termálne kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach. Okrem mokrého osvieženia vás čaká aj príjemné, pokojné prostredie na okraji mestečka.

Informácie o kúpalisku Laura

Po túre napr. Náučným chodníkom Stratený budzogáň alebo návšteve neďalekého Lietavského hradu vám istotne dobre padne okúpať sa v príjemnej termálnej vode. Termálne kúpalisko Laura je učupené pod vyhliadkovým vrchom Skalky, a preto sa rozprestiera v pokojnom prírodnom prostredí rajeckých kúpeľov. Nachádzajú sa tu dva bazény. Jeden veľký plavecký v tvare písmena L a druhý detský v tvare kruhu. Teplota vody sa tu pohybuje od 25°do 27°C a je povestná svojou čistotou a priezračnosťou. 

Aj rekreační športovci si tu prídu na svoje. Zahrať si môžete plážový volejbal, minigolf alebo tenis. Vypotiť sa máte možnosť vo fitness centre a saune. Najmenší návštevníci sa vedia vyšantiť na detskom ihrisku.

Ak vám bude kúpalisko v Rajeckých Tepliciach primalé, odporúčame vám navštíviť neďaleké Spa Aphrodite so svojím komplexom termálnych bazénov a sáun, kde sa môžete aj ubytovať. Takto budete mať viac času na spoznávanie Rajeckej doliny a okolitých turistických zaujímavostí.

Fotografie

Niečo z histórie

Vznik kúpaliska Laura siaha až do roku 1944. Už vtedy zaujalo architektonické riešenie hlavnej budovy. Najmä esovite točité schodiská po bokoch, ktoré vedú terasu. Celý komplex prešiel obnovou ešte v roku 1992 a odvtedy slúži návštevníkom z blízkeho aj vzdialeného okolia. 

Doprava

Kúpele Rajecké Teplice sú dostupné pravidelnými linkami vlakovej a autobusovej dopravy. Mesto Žilina, odkiaľ je najlepšia dostupnosť, je vzdialené 14 km. Ak pôjdete prímestskou linkou, je potrebné vystúpiť na zastávke Rajecké Teplice, kúpalisko.

Samotné kúpalisko Laura sa nachádza 5 – 10 min. chôdze od centra mesta.

Parkovanie

Parkovať môžete zdarma na záchytnom parkovisku priamo pri kúpalisku.

Mapa miesta

Postrehy návštevníkov

Otváracie hodiny/Vstupné/Cenník

Kúpalisko Laura je v prevádzke počas letnej sezóny, spravidla od júna do augusta v závislosti od počasia. Otváracie hodiny sú zvyčajne denne od 9,00 do 19,00 hod.

Celodenný vstup za dospelú osobu je od 6,– €. Vyššie vstupné platí počas víkendov a sviatkov.  Zľavu majú deti do 12 rokov, držitelia preukazu ZŤP a hostia ubytovaní v areáli kúpaliska.

Aktuálne otváracie hodiny a cenník vstupného pre deti, dospelých, seniorov aj skupiny si, prosím, overte na telefónnom čísle, ktoré uvádzame v sekcii kontakt.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top