Termálne kúpalisko Čajka v Bojniciach

Kúpalisko Čajka Bojnice patrí medzi obľúbené letné kúpaliská. Pre návštevníkov je k dispozícii niekoľko bazénov, ktoré sú napúšťané termálnou vodou. O zábavu sa postarajú športoviská, pre deti sú k dispozícii aj detské ihriská.

Kúpalisko Čajka Bojnice je obľúbeným aquaparkom

Termálne kúpalisko Čajka leží v kúpeľnom mestečku Bojnice. Okrem bazénov s termálnou vodou je lákadlom i očarujúci výhľad na neďaleký Bojnický zámok. V areáli kúpaliska je počas letnej sezóny k dispozícii pre návštevníkov 5 bazénov – z toho 2 detské bazény, plavecký bazén a 2 nerezové bazény s atrakciami. Teplota termálnej vody v bazénoch sa pohybuje od 28 do 33 °C. Letné termálne kúpalisko Čajka Bojnice má kapacitu až 1500 ľudí.

Ak máte chuť si zašportovať, k dispozícii sú športové ihriská, na ktorých je možné zahrať si volejbal, alebo futbal. Pre deti je k dispozícii okrem detského bazénu, tobogan, šmykľavky, ale i detské ihrisko, pieskovisko a nafukovacia skákačka. Stravovanie je zabezpečené formou rýchleho občerstvenia v bufetoch s posedením pod slnečníkmi. 

V areáli sa nachádzajú aj šatne a úschovňa predmetov. Dostatok tieňa v priebehu letných horúčav zabezpečujú mohutné koruny stromov. 

Bazény na Kúpalisku Čajka Bojnice

Kúpalisko na historickej fotografii

Pre návštevníkov sú k dispozícii nasledovné bazény:

  • Plavecký bazén:  20 x 50 m, hĺbka  1,3 – 1,8 m, teplota vody  24 – 28 °C;
  • Stredný bazén: 10 x 15 m, hĺbka  0,5 m, teplota vody  29 – 33 °C;
  • Detský bazén: 10 x 10 m, hĺbka  0,3 m, teplota vody  34 – 30 °C;
  • Rekreačný bazén s atrakciami: 30 x 20 m, hĺbka  1,35 m, teplota vody  27 – 32 °C;
  • Rekreačný bazén – detský:  15 x 15, hĺbka  0,15 – 0,3 m, teplota vody  34 – 30 °C.

Fotografia vpravo: Historická fotografia skokanskej veže pri olympijskom bazéne, dnešný plavecký bazén, zdroj: FB Slovensko na historických fotografiách

Fotografie

Doprava

Mesto Bojnice sa nachádza na Hornej Nitre, v západnej časti Hornonitrianskej kotliny. Susedí s 3 km vzdialeným okresným mestom Prievidza.

Do Bojníc premáva z Prievidze mestská hromadná doprava (námestie, kúpele) – linka č. 3 a linka č. 7. Ďalej tu premáva prímestská doprava (linky 307431 a 307432 smer Nitrianske Rudno). Železničná stanica sa nachádza v centre Prievidze, susedí s autobusovou stanicou. Z nej môžete pokračovať do Bojníc spojmi MHD, prímestskou linkou alebo môžete využiť aj súkromnú prepravu osôb. 

Parkovanie

Parkovanie je možné na parkovisku pri vstupe do kúpaliska.

Mapa miesta

Postrehy návštevníkov

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Kúpalisko v Bojniciach je otvorené počas letnej sezóny v doobedných a poobedných hodinách. Cenník vstupného sa pohybuje v rozmedzí 3,00 až 8,00 €.

Aktuálne informácie a telefónne číslo na prevádzkovateľa kúpaliska nájdete na facebookovej stránke Kúpaliska Čajka, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Video

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top