> Blog > Zdravie a wellness > Teplom k zdraviu a kráse

Teplom k zdraviu a kráse

Teplo má na telo ale aj dušu neskutočne skvelé účinky. V období zimy to platí niekoľkonásobne. Existujú mnohé metódy a procedúry, ktoré si dokonca môžte vyskúšať aj v pohodlí vášho domova. Osviežte si pleť pri naparovaní, doprajte luxus vašim nohám, alebo si spravte domácu masáž lávovými kameňmi. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako môžte relaxovať pri tepelnej terapii.

Naparovanie

Určite ste už počuli o zázračných účinkoch “parného kúpeľa” na pokožku. Keď do misy s horúcou vodou nasypete kvety harmančeka, necháte na chvíľu luhovať a k tomu pridáte aj čajovníkový olej, vytvoríte si liečivú zmes ideálnu na naparovanie. Potom si už len cez hlavu prehoďte uterák a nakloňte sa nad misu na 10 minút. Túto procedúru si zopakujte dvakrát týždenne a vaša pokožka omladne a bude svieža ako nikdy predtým. Navyše si ozdravíte dýchacie cesty.

Kúpeľ pre nohy

Po návrate z treskúcej zimy ste určite premrznutý a jediné po čom túžite je teplá rýchla pomoc. Nie je nič lepšie ako teplá voda a v nej ponorené vaše nohy pred televízorom. Skvelý relax. Pridaním zázvorového alebo cédrového oleja sa hrejivé účinky ešte zvýšia. Po takomto desaťminútovom ohrievaní si nohy osušte a navlečte na ne hrubé ponožky. Tento kúpeľ nielen zrelaxuje vaše nohy, pomôže vám so zaspávaním a má aj preventívne účinky pred nádchou a chrípkou.

Sauna

Ďalším známym a obľúbeným spôsobom tepelnej terapie je saunovanie. V saune sa zbavíte všetkých nečistôt z pokožky, vírusov a baktérií. Pokožka vďaka tepelnej injekcii omladne a opeknie. Sauna posilňuje imunitný systém a po pravidelných návštevách pôsobí aj preventívne. Medzi pozitívne účinky sauny patrí aj spevňovanie pokožky a odstraňovanie celulitídy.

Lávové kamene

Ak sa vám nechce vychádzať z domu za masážou, môžete si ju spraviť doma. Stačí si v niektorom záhradnom centre kúpiť 10 stredných lávových kameňov. Tieto kamene si zohrejte vo vriacom vodnom kúpeli. Poukladajte ich na posteľ do dvoch radov a položte na ne uterák. Na takto pripravené lôžko si ľahnite tak, aby ste kamene mali pozdĺž chrbtice. Vďaka tejto procedúre bude vaše svalstvo zrelaxované, uvoľnené a vy sa budete cítiť skvele, bez nervozity a stresu.

To nie je všetko!

Okrem spomínaných spôsobov využitia tepla sa ponúkajú aj ďalšie možnosti. Na boľavé brucho alebo chrbát si priložte termofľašu. Stuhnuté svaly na krku uvoľní hrejivá náplasť, a mnohé ďalšie. Či sa už rozhodnete pre saunu, nahrievanie nad parou, domáci horúci kúpeľ alebo ešte niečo iné, posilníte tým obranyschopnosť a ozdravíte celé telo.

Ak patríte medzi tých pohodlnejších a nevadí vám priplatiť si za relax, vyberte si niektorý z wellness pobytov. Tu môžte okrem rôznych sáun a masáží stráviť príjemné relaxačné chvíle aj vo vírivke.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top