> Blog > Zdravie a wellness > Tanec zdravia

Tanec zdravia

Pomalé, zmyselné, zvodné pohyby, vlnenie bokov a paží v kontraste s dynamickými, chvejúcimi pohybmi. To všetko zosobňuje brušný tanec. Jeho podstatou sú oddelené pohyby častí tela, ktoré sa pretvárajú do plynulých pôvabných kreácií. Každej tanečnici umožňuje vyjadriť svoju osobnosť, emócie, fantáziu. Preto je vždy iný a jedinečný.

Začiatky orientálneho tanca nachádzame v Afrike, Indii a na Blízkom východe. Mal viacero funkcií – tanec rodičiek, chrámový obradný tanec, tanec na svadobných oslavách a rôzne iné. Do Európy sa tento tanec dostal prostredníctvom obchodníkov, ktorí priviezli krásne tanečnice z Východu.

Pomocou neho sa ženy znova naučia využívať svoju energiu a objavia pravú ženskosť, krásu a sebavedomie aj keď majú nejaké to kilo navyše. Prehĺbite ním kontakt so svojim vlastným telom a tak zlepšíte svoj sexuálny život. Vďaka tomuto tancu miznú pocity úzkosti, komunikačné bariéry a depresie.

Podľa mnohých lekárov je to výnimočná terapeutická metóda pre ženy a ich problémy. Pomáha pri menštruačných bolestiach aj menopauze. Uvoľňuje napätie v panvovej oblasti, čím prispieva k liečbe neplodnosti. Je vynikajúcim cvičením pre tehotné ženy. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov, zmierňuje bolesti chrbtice a posilňuje svalstvo. Je efektívnym bojovníkom proti celulitíde.

Tento tanec je určený pre všetky ženy bez ohľadu na vek, či váhu. Výhodou brušného tanca je, že je jedno, či máte alebo nemáte partnera. Na kurzoch u nás na Slovensku nájdete nejakého muža len veľmi zriedkavo – preto sa nemusíte báť žiarlivostných scén a podozrievania. Ak partnera nemáte, nevadí, pretože ho nepotrebujete (nie ako pri iných tancoch).

Pokiaľ nemáte žiadne vážne zdravotné ťažkosti, vyskúšajte si tento tanec doma, možno sa vám zapáči tak ako mnohým ďalším a nebudete s ním chcieť prestať.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top