> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Brusno > Výlety Brusno a okolie > Lyžiarske stredisko Ski Tále

Lyžiarske stredisko Ski Tále

Pokiaľ patríte k milovníkom zimy a zimných športov, odporúčame vám návštevu jedného z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk Horehronia – Ski Tále. Lyžiarske stredisko Ski Tále sa nachádza neďaleko Brezna, pod južnými svahmi Chopku. Na svoje si tu prídu skúsení lyžiari, začiatočníci, ale i bežkári.

Lyžovačka pod Chopkom pre celú rodinu

Lyžiarske stredisko Ski Tále patrí medzi najvyhľadávanejšie lyžiarske strediská v regióne Horehronie. Rozprestiera sa pod južnými svahmi Chopku v Nízkych Tatrách v nadmorskej výške 660 – 870 m n. m. Nachádza sa v blízkosti hotela Stupka a golfového ihriska. 

Pre návštevníkov sú tu počas zimnej sezóny pripravené dokonale udržiavané zjazdovky. Na svahoch sa nachádza 6 vlekov, ktoré dokážu pojať až 4 110 osôb za 1 hodinu.

Lyžiarske svahy sú prispôsobené pre skúsených lyžiarov. Nachádza sa tu aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí je 2,77 km. V prípade, že snehové podmienky nie sú ideálne, je postarané o umelé zasnežovanie.

Stredisko Ski Tále je skvelou voľbou pre rodiny s deťmi, ktoré majú v pláne stráviť zimné obdobie na horách. Pre deti je k dispozícii lyžiarska škôlka, detské vleky, detský kútik s preliezkami dokonca aj detské kino. Ak by ste si chceli popriať chvíle s partnerom, o stráženie detí sa postará školený personál.

Čo môžete nájsť v stredisku Ski Tále?

V lyžiarskom stredisku Ski Tále je okrem lyžiarskych vlekov a svahov pre návštevníkov k dispozícii reštaurácia Stodola s kapacitou až 180 miest. Dopriať si tu môžete chutný obed, kávu či čaj. Okrem reštaurácie Stodola je k dispozícii počas vybraných dní aj Slovenská reštaurácia. 

Využiť môžete aj služby lyžiarskej školy a požičovňu lyží. Pokiaľ máte záujem o výučbu lyžovania pre vás alebo vaše ratolesti, odporúčame kontaktovať lyžiarsku školu vopred. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádza aj opravovňa a servis lyží.

Fotogaléria

Bežkovanie a golf v stredisku Ski Tále

Ski Tále zabezpečuje v prípade priaznivých podmienok bežecké trate. Bežecké okruhy sa nachádzajú na pôvodných golfových ihriskách. Môžete si zvoliť jednu zo 4 trás podľa svojich schopností. Na golfovom ihrisku Gray Bear sú k dispozícii nasledovné okruhy:

  • Červený/Red Path – dĺžka 3 km, stredne náročný;
  • Zelený okruh/Green Path – dĺžka 500 metrov, ľahký;
  • Hnedý okruh/Brown Path – dĺžka 1 km, ľahký;
  • Ružový okruh/Pink Path – dĺžka 1 km, ľahký.

Doprava 

Lyžiarske stredisko Ski Tále sa nachádza za obcou Bystrá, na južnej strane Chopku. Z hlavnej cesty 584 je potrebné odbočiť doľava a pokračovať ďalej až k stredisku. Lyžiarske stredisko je dobre značené smerovými tabuľami, odbočku by ste nemali minúť. Doprava je zabezpečená aj zvozovým skibusom, či skibusom Horehronie.

Doprava z kúpeľov Brusno

Kúpele Brusno sú od lyžiarskeho strediska Tále vzdialené 25 km. Cesta trvá približne 25 minút. 

Z Brusna do Tálov premáva pravidelne aj autobusová a vlaková doprava s prestupom v Brezne. Cesta trvá približne 1 hodinu podľa zvoleného dopravného spojenia. Autobus stojí na zastávke Tále, motel a Tále, hotel Partizán. Od jednotlivých hotelov premáva aj skibus. 

Parkovanie

V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú veľkokapacitné bezplatné regulované parkoviská a záchytné body, z ktorých premáva skibus k lyžiarskym vlekom.

Mapa miesta

Program/Akcie

Počas zimnej sezóny organizuje lyžiarske stredisko Ski Tále rôzne podujatia pre deti aj dospelých. Súčasťou programu sú zvyčajne rôzne hry s animátormi určené pre deti, ponuka rôznych gastro špecialít, či iný sprievodný program. Pre aktuálne informácie ohľadom podujatí v lyžiarskom stredisku Tále, navštívte oficiálnu stránku, ktorú uvádzame v sekcii kontakt.

Postrehy návštevníkov

Vstupné/Cenník

Cena vstupného (skipasov) sa pohybuje v rozmedzí 10,00 € – 20,00 € (deň). 

Aktuálny cenník vstupného pre deti, dospelých, seniorov aj skupiny nájdete na oficiálnej webovej stránke lyžiarskeho strediska Ski Tále, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Otváracie hodiny

Lyžiarske stredisko je k dispozícii počas zimnej sezóny, od decembra do apríla (v prípade vhodných podmienok) každý deň v doobedných a poobedných hodinách. Ak by ste mali záujem o menšie dobrodružstvo, nenechajte si ujsť príležitosť vyskúšať nočné lyžovanie. Otváracia doba sa v priebehu jednotlivých dní v sezóne môže meniť. 

Aktuálne otváracie hodiny počas pracovných dní aj víkendov nájdete na oficiálnej webovej stránke lyžiarskeho strediska Ski Tále, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Video

Video prezentácia lyžiarskeho strediska Tále

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top