> Blog > Zdravie a wellness > Procedúry > Sonoforéza – ultrazvukové vstrebávanie aktívnych látok

Sonoforéza – ultrazvukové vstrebávanie aktívnych látok

Mladšia, žiarivejšia a hydratovanejšia pokožka? To je len zlomok benefitov, ktoré vám prinesie procedúra s názvom sonoforéza.

Sonoforéza – čo to je

Sonoforéza predstavuje ultrazvukové vstrebávanie aktívnych látok do hĺbkových vrstiev pokožky. Pri tomto procese sa do tkaniva pomocou zvukových vĺn dostávajú molekuly kozmetických prípravkov. Vibráciou tkaniva vzniká trenie, ktoré vedie k prehriatiu svalstva. Toto prehriatie spôsobuje uvoľnenie, prekrvenie a redukuje a rozbíja krvné zrazeniny. 

V podstate ide o regeneračné ošetrenie spojené s kozmetickými efektmi, ako napr. vyhladzovanie vrások a spevňovanie ochabnutej pokožky. Je to špecifické mechanické vlnenie, ktoré sa v určitých vrstvách pokožky mení na tepelnú energiu. Po takejto procedúre ostáva pleť hydratovaná, vyživená, farebne zjednotená a prirodzene žiarivá. 

Technika – aký je priebeh sonoforézy

Sonoforéza

Liečebná procedúra nie je vôbec náročná na čas. Samotné ošetrenie ultrazvukovým prístrojom môže niekedy trvať len 5 či 10 minút. Ak však ide o ultrazvukové ošetrenie pleti v kombinácii s hydratáciou, začína sa čistením pokožky a končí sa aplikáciou masky, a preto si rezervujte aj hodinku. Tento zákrok je najlepšie opakovať raz do týždňa, ale aspoň 5 či 6 ošetrení v rade.

Benefity – na čo je sonoforéza dobrá

Sonoforéza sa odporúča všetkým, ktorí túžia po pružnej pokožke a vyhladení vrások. Má lymfodrenážny účinok, podporuje odvod splodín metabolizmu, povzbudzuje proces látkovej výmeny a uvoľňuje napnuté svalstvo. Okysličuje bunky pokožky a spomaľuje ich únavu. Odstraňuje nahromadenú vodu a toxíny z buniek a medzibunkových priestorov. Upokojuje citlivú a podráždenú pleť, zosvetľuje pigmentové škvrny, pomáha odstraňovať tmavé kruhy, opuchy a vačky pod očami. 

Kontraindikácie – komu sa sonoforéza neodporúča

Ide o veľmi populárnu metódu, ktorá si stále hľadá nových a nových priaznivcov. Nie je však určená všetkým. Sonoforéze by sa mali vyhýbať predovšetkým tehotné ženy, mamičky, ktoré práve koja a epileptici. Kvôli veľkému prehriatiu sa sonoforéza neodporúča ľuďom s elektronickými pomôckami a kovovými predmetmi v tele.

A čo vás počas sonofrézy čaká? To si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top