> Blog > Kúpele Slovensko > Slovensko má more pod zemou

Slovensko má more pod zemou

Už v dávnych dobách sa na území Slovenska vyskytovalo veľké množstvo prameňov, ktoré majú liečebné účinky na rôzne typy problémov. Pod zemou nájdete zdroje kvalitných minerálnych vôd, rašelín, bahna a slatín, ktoré sa dodnes používajú pri rôznych liečebných a relaxačných procedúrach. V priebehu desiatok rokov rokov na Slovensku vyrástlo neúrekom kúpeľných miest, zariadení a domov.

Vďaka počtu výskytu minerálnych prameňov patríme medzi najbohatšie štáty na svete. Na území Slovenska sa doteraz našlo už viac ako 1200 termálnych prameňov. Už oddávna človek využíva toto minerálne a termálne bohatstvo a rozmanitosť pre dobro svojho zdravia. Až do súčasných čias má Slovensko obdiv a úctu k týmto prírodným pokladom. A nielen slovenskí obyvatelia. Účinky našich liečivých prameňov lákajú čoraz viac aj zahraničných návštevníkov.

Ako taká minerálna voda vzniká? Počas dažďov a zrážok sa už vo vzduchu voda obohacuje o niektoré stopové prvky, hlavne o plyny. Po dopade na zemský povrch sa táto voda vsiakne do zemskej kôry, kde sa pridávajú aj ďalšie minerály. Takto sa z obyčajnej dažďovej vody, či pary, stáva minerálna voda, ktorá pomáha liečiť a odstraňovať choroby.

Takéto minerálne vody sa používajú pri niekoľkých druhoch procedúr. Buď ako kúpeľná vaňová terapia, ale zaujímavou je aj pitná liečba. Niektoré takéto vody nájdete aj v obchodoch. Ďalšie liečebné procedúry, v ktorých sa využíva nielen termálna voda, ale aj rašeliny a slatiny, sú napríklad bahnové zábaly a kúpele, vírivé kúpele, masáže s použitím rašeliny a podobne.

Na Slovensku sa teda nachádza nespočetné množstvo kúpeľov, ktoré môžu pomôcť aj vám. Počas liečebného pobytu vám v kúpeľoch zmiernia alebo úplne odstránia príznaky vášho ochorenia. Ak nemáte žiadne ťažkosti, relaxačný pobyt vám zasa poskytne odreagovanie sa od každodenného stresu a povinností.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top