> Blog > Zdravie a wellness > Sauna z Himalájí

Sauna z Himalájí

Saunovanie je veľmi populárnym spôsobom ako sa zrelaxovať a zregenerovať svoj unavený organizmus. Sauna tiež slúži ako skvelý pomocník pri prevencii rôznym ochoreniam. No čo tak spojiť saunu so soľným prostredím? Soľ obsahuje významné minerálne a stopové prvky, ktoré pôsobia priaznivo hlavne na dýchacie cesty. Himalájska soľ má navyše úplnú prírodnú podstatu bez znečisťovania, pretože sa ťaží ručne prirodzeným spôsobom z útrob Himalájí.

Niektorí ľudia majú problém s pobytom v klasickej saune, pretože sa im tam zle dýcha. No v himalájskej soľnej saune je vzduch obohatený o soľné prostredie podobné soľnej jaskyni, preto sa v nej cítia dobre aj astmatici a tí, ktorých trápia problémy s dýchacím ústrojenstvom. V takejto saune je prirodzená vlhkosť vzduchu 30 – 60%. Preto má aj liečivé účinky pre ľudí, ktorí trpia alergiami a rôznymi respiračnými ochoreniami.

V himalájskej saune niekedy nájdete aj soľné lampy a iné doplnky, ktoré ešte znásobujú regeneračné a liečebné efekty. Soľné kamene vyžarujú teplú energiu, ktorá pohladí aj ľudskú psychiku. Prevádzka himalájskej sauny je veľmi ekonomická, pretože tu nedochádza iba k ohriatiu vzduchu ako v klasickej saune, ale tiež k vytvoreniu akumulačného efektu vďaka zahriatiu soľných stien.

Či už si vyberiete soľnú saunu alebo niektorú z fínskych, infračervených či parných sáun, určite spravíte niečo dobré pre svoje zdravie a telo. Relaxačné a kúpeľné pobyty sú tým správnym pre vás, pretože okrem sáun tu môžete absolvovať aj mnoho iných wellness procedúr, po ktorých sa budete cítit zrelaxovane a oddýchnuto.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top