Rebox

Pod názvom „REBOX“ sa ukrýva prenosný, batériový elektroterapeutický prístroj, ktorý sa za posledné roky stal veľmi populárny. Ide teda o typ elektroliečby, ktorý je založený na tzv. reboxových prúdoch. Sú to jednosmerné vysokofrekvenčné prúdy, ktoré sa pri diagnostike a liečbe zavádzajú cez kožu (transkutárne) neinazívnou elektródou do problémovej oblasti. Rebox sa používa predovšetkým pri liečení akútnych a chronických bolestných stavov.

Ako to rebox funguje?

Rebox sa skladá z dvoch elektród: jedna je valcová, ktorú pacient drží v navlhčenej dlani, a druhá je dotyková. Tú terapeut prikladá na liečené miesta. V bode dotyku elektródy je na postihnutom mieste (tkanive) v priebehu niekoľkých sekúnd vykompenzovaný lokálna acidóza (porucha rovnováhy medzi kyselinami a zásaditými tkanivami). Zvýši sa mikrocirkulácia krvi a lymfy.

Čo sa deje v tele počas liečby reboxom?

Liečebný proces je veľmi rýchly. Počas neho dochádza k rozšíreniu ciev a k uvoľneniu kŕčovitých stiahnutí lymfatických ciev. Liečebná metóda má za následok aj uvoľnenie pruhovaného kostrového svalstva a zrelaxovanie hladkého svalstva stien dutých orgánov. Unikátnou vlastnosťou Reboxu je aj to, že získava informácie z tkaniva počas liečby. Proces liečby trvá od 5 – 12 minút a využívajú sa tri programy: Gentle, Standart a Analgetik.

Na čo to je dobré?

Rebox pomáha pri bolesti chrbta, hlavy či kĺbov, odporúča sa pri poúrazových a pooperačných stavoch, ischemických chorobách (dolných končatín), pri ochrnutí tvárového nervu, pri spasticky stuhnutých svaloch, pri bolestivých a geloidných jazvách,…. Dobré účinky mala metóda pri liečbe migrén, artrózy či neuralgiách.

Kto by sa Reboxu mal vyhnúť?

Tejto liečebnej metóde by sa však mali vyhnúť ľudia, ktorí trpia šokovými stavmi, flebotormbózou, zápalovým ochorením kože, majú nádorové ochorenia, kardiostimulátor a tiež tehotné ženy. Liečba Reboxom je bezpečná, no z vedľajších účinkov je možné spomenúť napr. zvýšenú pálivú bolesť po prvej aplikácii na aplikovanom mieste, alebo pichavú bolesť pri ľuďoch, ktorí majú znížený prah bolesti. Úspešnosť liečby je až 87,7% – ná. Rebox predpisuje lekár a celý proces zabezpečuje skúsený fyzioterapeut.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top