> Blog > Zdravie a krása > Rašelinový kúpel – sila zeme a minerálnej vody

Rašelinový kúpel – sila zeme a minerálnej vody

Ide o obľúbený kúpeľ, tvorený zmesou rašeliny a minerálnej vody. Rašelina s vysokým stupňom humifikácie je bohatá na organické látky, predovšetkým na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky či enzýmy. Občas sa do kúpeľa pridáva aj liečivá soľ z Mŕtveho mora.

Proces kúpeľa

Rašelina spolu s minerálnou vodou zosilňujú prenikanie síry cez pokožku do organizmu. Počas pôsobenia rašeliny a vody na organizmus sa telo prehreje, v čom v podstate spočíva celý účinok kúpeľa. Teplota vody sa pohybuje okolo 37°C – 38°C a doba pobytu v kúpeli sa odporúča na 15 minút. Počas procedúry klient pokojne leží vo vani, po kúpeli je mu aplikovaný suchý zábal, v ktorom je nutné vydržať okolo 20 minút.

Na čo rašelinový kúpeľ pôsobí?

Rašelinový kúpeľ priaznivo pôsobí skoro na celý organizmus. Zlepšuje činnosť svalstva, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, pôsobí najmä v oblastiach so zápalovou aktivitou, ktorú utlmuje. Kúpeľ pomáha aj ľuďom, ktorí trpia reumou, boľavou chrbticou, artrózou kĺbov či osteoporózou. Kúpeľ tiež zvlhčuje pokožku a vyrovnáva vrásky. Pod dohľadom odborníka môže mať rašelinový kúpeľ pozitívny účinok aj na gynekologické ochorenia.

Kto by sa mal rašelinovému kúpeľu vyvarovať?

Rašelinovému kúpeľu by sa mali vyvarovať tí, ktorí trpia zápalmi močových ciest, horúčkovitými stavmi, dekompezovanými kardiologickými ochoreniami, ťažkými kožnými ochoreniami alebo ochoreniami nervového systému. Neodporúča sa ani tehotným ženám.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top