> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Rajecké Teplice > Parky v Rajeckých Tepliciach

Parky v Rajeckých Tepliciach

Ako by to bolo, ak by sa kúpeľní hostia vychutnávajúci si atmosféru pohody a relaxu, nemali kde poprechádzať. Taký tichý, príjemný park nesmie chýbať v žiadnom kúpeľnom meste. Výnimkou nie sú ani kúpele Rajecké Teplice. Parky v Rajeckých Tepliciach vám sprostredkujú, v príjemnej atmosfére zelene, zaujímavé zákutia mestečka.

Labutie jazierko a ostatné parky (možno) v jeho tieni

Či už zavítate do Rajeckých Teplíc aspoň na pár dní, alebo ste tu len náhodou zablúdili (čo je asi dosť nepravdepodobné :-)), určite si spríjemnite deň prechádzkou a navštívte aspoň jeden z parkov Rajeckých Teplíc. O prechádzku parkom totiž v Rajeckých Tepliciach rozhodne nie je núdza. Poďme sa teda na ne bližšie pozrieť.

Labutie jazierko

Známe je aj ako Park s jazerom pri Rybárskej bašte. Ale ak sa povie Labutie jazierko, každý hneď vie o čo ide, alebo si to prinajmenšom domyslí. Áno, názov už napovedá, že hlavnými obyvateľmi malej vodnej nádrže sú labute a prikmotrili sa aj kačky. Jazierko vzniklo umelo, napustením z Kuneradského potoka a má hĺbku len 1 m. Zámerne spomíname tú hĺbku, lebo v jazere môžete aj člnkovať, a tak sa nemusíte báť prípadnej nehody pri veslovaní.

Po obvode rastie bujná a rozmanitá vegetácia zásluhou predošlej revitalizácie jazierka. Spestrením sú aj farebné fontány a dva ostrovčeky. Jeden je priamo mostíkom spojený s brehom a nájdete na ňom známu reštauráciu Rybárska bašta. Atrakciou pre hostí je, že si sami z akvária vyberú rybu, ktorú im pripravia. Tiež sa tu radi fotia novomanželia, keďže naozaj ide o malebné prostredie, ktoré vyzerá dobre nielen na fotke. Možno by vám to nenapadlo, ale v zime sa za priaznivých podmienok môžete smelo korčuľovať.

Park s fontánou Spa Aphrodite

Tento park nájdete pred kúpeľným hotelom Aphrodite. Tiež si prešiel rekonštrukciou, čo mu prirodzene len prospelo. Dominantou je fontána, ktorá vás večer očarí svojím farebným osvetlením. Nemusíte však zostať len pri nej, poprechádzajte sa po rozsiahlom kúpeľnom parku alebo si len tak poseďte na niektorej z množstva lavičiek. 

Park pri hoteli Skalka

Priestranný 5 hektárový park v Rajeckých Tepliciach má svoju už devätdesiatročnú históriu. Aj preto tu nájdeme tiché zákutia s mohutnými stromami. Avšak nielen tie. Stojí tu aj betlehem so sochami v životnej veľkosti alebo zaujímavý keltský stromový horoskop. 

Najväčšou atrakciou je však bezpochyby Activity park. Nudiť sa istotne nebudete pri adventure golfe, discogolfe alebo pri brázdení parku na kolobežke. Túto ako aj iné športové náčinie si môže požičať priamo na mieste.

Mestský park

Rozlohou je to jeden z menších parkov v Rajeckých Tepliciach. Nájdete ho na námestí v centre mesta. Ide o klasický park so zeleňou, lavičkami, fontánou a dokonca aj hojdačkami pre deti. V lete určite poteší zariadenie na vodnú hmlu, ktorou sa osviežite.

Lipová aleja

Svojou veľkosťou je síce najmenší z parkov v Rajeckých Tepliciach, avšak vekom najstarší. Storočná lipová aleja bola ešte pred pár rokmi zanedbaným a zarasteným miestom. Aj vďaka dobrovoľníkom a finančnej podpore sa ju podarilo zrevitalizovať, vysadiť ďalšie mladé lipy a vyčistiť okolie aj chodník od odpadkov. Výsledkom je príjemná prechádzka pod majestátnymi lipami sprevádzaná upokojujúcim štebotom vtákov.

Fotogaléria

Doprava

Najlepšia dostupnosť do Rajeckých Teplíc je zo Žiliny, ktorá sa nachádza len 14 km. Odtiaľ premávajú pravidelné autobusové aj vlakové spoje. Využiť môžete aj taxík, najmä na odvoz zo stanice do hotela, v ktorom budete ubytovaní.

Keďže Rajecké Teplice patria k malým mestám, môžete ich celé prejsť pešo alebo na bicykli. Za prieskum určite stojí aj okolie kúpeľného mestečka, ktoré ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií. Spomenieme slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej, hrad Strečno, ale na svoje si prídu aj milovníci dobrodružných výprav, ktorí si môžu užiť si splavovanie Váhu na pltiach, alebo cyklotúru Rajeckou dolinou

Ak spojíte návštevu regiónu horného Považia s dovolenkovým pobytom v rajeckých kúpeľoch, doprajte si tak dostatok času na preskúmanie všetkého, čo tento krásny kraj ponúka. Veľa ubytovacích zariadení má v ponuke aj požičanie športových potrieb, preto sa nemusíte obávať, ak si svoj nedonesiete.

Parkovanie

Ubytovacie zariadenia a kúpeľné domy v Rajeckých Tepliciach ponúkajú pre hostí vlastné parkovisko. Každý hotel si určuje vlastný poplatok za parkovanie, prípadne je parkovanie zdarma. Pre návštevníkov sú k dispozícii parkovacie miesta za poplatok, ktoré určuje mesto.

Mapa miesta

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Uvedené parky sú voľne prístupné celoročne a bez obmedzení.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top