> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Turčianske Teplice > Prvé kúpele, ktoré liečili aj urologické ochorenia, sú Kúpele Turčianske Teplice

Prvé kúpele, ktoré liečili aj urologické ochorenia, sú Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice sú známe najmä typickým zložením liečivej vody, ktoré pomáha v liečbe ochorení pohybového aparátu, tráviaceho traktu, neurologických, onkologických, urologických a gynekologických ochorení či chorôb z povolania. Práve tieto kúpele patria medzi najstaršie kúpele, ktoré liečia problémy urologického charakteru.

V minulosti sa účinky tejto vody nepoužívali iba na liečenie šlachty a kráľov, ale aj pre chudobných ľudí a bedárov. Horúce pramene najskôr slúžili ako liek na ťažkosti s pohybovým aparátom, neskôr sa však liečivé a regeneračné efekty prejavili aj na močových cestách. Minerálna voda Kúpeľov Turčianske Teplice je známa po celom svete – chodia sem hostia z Nemecka, Rakúska, Poľska, Čiech, Maďarska, ba dokonca aj z Ruska a Sibíru.

V kúpeľoch sa okrem iných procedúr využívajú aj pitné kúry, ktoré priaznivo pôsobia pri poruchách tráviaceho traktu, zápaloch močových ciest či prostate alebo osteoporóze. Každý deň si tu kúpeľní hostia a miestni obyvatelia môžu ísť nabrať z voľne prístupného areálu kúpeľov vodu z prameňov, ktoré vyvierajú z hĺbky až 62,5 metra a 34 metrov. Táto termálna voda vyviera priamo do niektorých bazénov. Najteplejší je červený bazén, preto sa tu voda musí ohrievať na 39-39,5°C.

Pramene Kúpeľov Turčianske Teplice sa dajú charakterizovať ako stredne mineralizované, pričom ich celková mineralizácia predstavuje 1508-1514 miligramov na liter. Obsahujú síranovo-hydrauhličitanové, vápenato-horečnaté, hypotomické zložky a taktiež majú zvýšený obsah fluoridového iónu. Každý prameň sa líši odchýlkami v mineralizácii. Teplota tejto vody sa pohybuje okolo 44-45°C. V týchto kúpeľoch môžete absolvovať podvodné masáže, škótske streky, rôzne vírivé kúpele, elektroliečba či zábaly s kysličníkom uhličitým, fyzioterapia aj psychoterapia.

Vyberte si jeden z kúpeľných alebo relaxačných pobytov v Kúpeľoch Turčianske Teplice a zažite nezabudnuteľné zážitky počas relaxačných procedúr!

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top