> Blog > Kúpele Slovensko > Predstavujeme vám: Bled – slovinský raj pohodlia a relaxu

Predstavujeme vám: Bled – slovinský raj pohodlia a relaxu

Bled ako romantický symbol Slovinska je jedným z hlavných turistických cieľov tejto krásnej zeme. Asi sa nenájde nik, kto by nepoznal jazero s kostolíkom na ostrovčeku obklopené Julskými Alpami, aspoň z fotografií. Poďte sa s nami pozrieť do luxusných rezortov, ktoré predčia všetky vaše predstavy o dokonalom relaxe a oddychu.

Bledské jazero leží priamo pod Julskými Alpami tesne na hranici Triglavského národného parku. poslednej ľadovej doby roztopením Bohinjského ľadovca. Je hlboké až 30 metrov a dlhé cez 2 kilometre. Uprostred jazera sa nachádza malebný ostrov s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie. Pri jazere nájdete perfektný hotel Hotel Golf, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolie a aj na spomínané jazierko. Hotel má spolu 140 izieb a 10 apartmánov a nájdete tu príjemnú reštauráciu s vyhliadkovou terasou Veranda.

Súčasťou štvorhviezdičkového Hotela Golf je nové Živa wellness centrum. Je rozdelené na dve hlavné časti. Vodný svet ponúka niekoľko bazénov v dvoch poschodiach, ktoré sú prepojené miernym tobogánom. Ďalej tu nájdete vírivky, termálny bazén s 35°C vodou, chrliče, perličky a ďalšie atrakcie. Pre deti tu majú vybudované detské bazéniky. Druhá časť wellness centra je tvorená saunovým svetom (Fínska sauna, Laconium, Caldarium, Bio sauna s colorterapiou a svetelnou terapiou, Hammam), kde každý deň o 17.00 prebiehajú špeciálne saunové ceremoniály. Wellness centrum poskytuje aj masáže a rôzne typy kúpeľov.

Jedným z najslávnejších hotelov v slovinskom meste Bled je Grand Hotel Toplice. Má silnú tradíciu a počas svojej histórie privítal mnoho slávnych osobností, politikov a usporiadal mnoho zaujímavých udalostí na najvyššej úrovni. Tento renovovaný hotel ponúka luxusne zariadené izby, salón s vyhliadkou na jazero a pohodlným posedením, hotelovú pláž aj wellness centrum. Relax vám zaručí bazén s termálnou vodou, tri sauny a široký výber iných procedúr a atrakcií.

Ďalším z obľúbených hotelov v centre mesta Bled je Hotel Park. Zaujímavosťou na tomto hoteli je, že fasádu a balkóny pokrýva zeleň. Wellness služby zahŕňajú veľký krytý bazén na poslednom poschodí hotela, termálna voda, sauna, fitness a centrum thajských masáží. Hotel Park je taktiež ideálnym miestom pre usporiadanie firemných akcií a konferencií.

To však stále nie je všetko. Okrem týchto hotelov si môžete vyskúšať aj ďalšie z hotelov, ktoré v mestečku Bled ponúkajú luxus, komfort a dokonalý relax len pre vaše potešenie. Vyberte si jeden z pobytov a neoľutujete!

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top