> Blog > Zdravie a wellness > Pivo, víno či šampanské sa už dávno nepije!

Pivo, víno či šampanské sa už dávno nepije!

Radi si dáte pohár vína, šampanského alebo dobré pivko? Teraz si tieto lahodné nápoje môžete vychutnať aj iným ešte príjemnejším spôsobom! V poslednom čase sa do popredia a obľúbenosti dostávajú netradičné procedúry, ktoré vášmu telu ulahodia. Niet na čo čakať – exkluzívne kúpele, ktoré prebiehajú v drevených sudoch naplnených pivom či vínom alebo luxusný kúpeľ v šampanskom jednoducho musíte vyskúšať!

Pivné kúpele

Skvelá predstava najmä pre pánov. Ponoriť sa tak do milovaného zlatého moku, to bolo odnedávna snom mnohých mužov. Dnes sa pivné kúpele stali hitom a vyrástlo ich ako húb po daždi. V susednom Česku sa kúpanie v pivných kadiach stalo dokonca akýmsi národným športom a praktizuje ho tam čoraz viac a viac ľudí.

Samotná procedúra sa vykonáva v špecializovaných hoteloch alebo wellness centrách. Kúpeľ prebieha v špeciálnych drevených kadiach. Tie nie sú naplnené samotným pivom, ale horúcou vodou, ktorá je obohatená o bylinky a pivovarské kvasnice. Teplota vody je okolo 36 °C a dĺžka kúpeľa zvyčajne býva okolo 20 – 30 minút, čo závisí od typu zariadenia. Niekedy je k sudu pripevnená aj pipa s pivom, takže si pivo môžete vychutnávať aj v samotnom kúpeli – samozrejme v primeranej dávke!

Pivný kúpeľ regeneruje kožu aj myseľ. Obsahuje vitamíny skupiny B, proteíny, sacharidy, draslík, železo či antioxidant selén. Kúpeľ veľmi priaznivo pôsobí na kožné problémy a má regeneračné účinky na pokožku. Pri príprave tohto kúpeľa sa využívajú rovnaké prísady, ktoré sa používajú pri výrobe piva – kvasnice, chmeľ a slad. Súčasťou procedúry môžu byť zábaly, masáže, či sauna – podľa možností  daného centra. Zregeneruje sa teda nielen vaša pokožka, ale aj myseľ a celková kondícia organizmu.

Kúpanie vo víne prospieva kráse

Ak nie ste milovníčkou piva, skúste niečo čo láka viac dámy – kúpanie vo víne. Už kráľovné v dávnych časoch poznali toto tajomstvo a dopriali si pravidelný kúpeľ vo vani plnej vína. V dnešných podmienkach sa vínoterapia uskutočňuje v špeciálnych drevených sudoch, pripomínajúcich sudy, v ktorých dozrieva víno.

Ak si chcete dopriať takúto romantickú procedúru vo dvojici, môžete tak urobiť bez väčších problémov. V súčasnosti existuje už niekoľko centier, kde ponúkajú vínne kúpele, dokonca pri zapálených sviečkach a horiacom krbe. Pocit výnimočnosti umocňujú procedúry, ktoré nasledujú po kúpaní. Môžete sa nechať vymasírovať lávovými kameňmi alebo si nechať spraviť zábal či peeling z hroznových bobúľ.

Kúpeľ vo víne nie je len o luxusnom pocite. Má aj priaznivé účinky na naše telo a pokožku. Tá bude omnoho pevnejšia a pružnejšia. Okrem vína môže kúpeľ obsahovať aj obilné výťažky, hroznový olej a vínne kvasnice. Takáto zmes je plná neoceniteľných antioxidantov a vitamínov B,C a E. Z tela pomáha vylučovať odpadové látky.

Doprajte si luxusný kúpeľ v šampanskom

Luxus, ktorý zatiaľ funguje skôr v zahraničí. Dopriali si ho už mnohé celebrity, ktoré potrebujú mať dokonalé telá a preto si vyberajú tie najlepšie procedúry. Takýto kúpeľ vynikajúco zvláčňuje pokožku a prečisťuje ju. Zároveň má aj bieliace účinky a zjemňuje dokonca aj jemné vrásky.

Zaujímavé čo poviete? Kým sa tieto procedúry dostanú aj na Slovensko, môžete si užívať relax a omladzovanie počas skrášľovacích pobytov. Ak si potrebujete iba oddýchnuť, máte na výber širokú ponuku kúpeľných alebo relaxačných pobytov. Výber je len na vás!

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top