> Blog > Zdravie a wellness > Parafango

Parafango

Parafango je zábal z morského bahna a parafínu. Jeho hlavné zložky tvoria minerálne látky, železo, kremík, kalcium, uhlík a horčík, navyše parafín obsahuje minerálny olej, ktorý veľmi účinne pôsobí na zvlhčenie pokožky. Parafango sa pripravuje miesením spraše z vysušeného bahna s čistým parafínovým olejom. Táto zmes sa nahrieva do tekutého stavu, potom sa tepla nanáša na pokožku.

O kúre parafango

Kúra sa začína peelingom, ktorý odstraňuje odumreté bunky a pripraví pokožku na lepšie prijatie výživných látok. Potom sa na telo štetcom nanesie parafango – plastové plásty, hrubé približne 1 cm. Ide v podstate o teploliečbu, teplota plástov sa pohybuje medzi 50- 55°C. Kúra trvá minimálne 40 minút a po uplynutí tejto doby sa parafango doslova stiahne a následne sa opäť pokožka ošetrí krémom.

Na čo parafango pôsobí?

Parafangové ošetrenie patrí k telovým ošetreniam body wrappingu, čiže ide o bandážovanie za pomoci špeciálnej fólie. Paranago vďaka svojim remineralizačným účinkom zvyšuje tok lymfy a urýchľuje tiež vylučovanie toxických látok z nášho tela, navyše má upokojujúce účinky. Čistí a revitalizuje pokožku, zlepšuje krvný obeh, spevňuje ochabnuté svaly. Kúra vyvoláva efekt mini – sauny a pôsobí na rozpúšťanie tukov, predovšetkým na celulitídu.

Úspech parafanga

Výsledok je viditeľný zhruba po štyroch kúrach, dokonca si parafangové bahno môžete zakúpiť v obchode a aplikovať si ho na pokožku doma. Avšak, pre veľký úspech ho v súčasnosti využíva tisíce salónov na celom svete. Odporúča sa najmä ženám, ktoré by chceli mať pružnejšiu a pevnejšiu pokožku, ktoré majú problémy s celulitídou alebo ich trápi nadváha.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top