> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Trenčianske Teplice > Mŕtve more nájdete aj na Slovensku!

Mŕtve more nájdete aj na Slovensku!

Viete čo najlepšie zaberá na problémy s kožnými ochoreniami? Mnohí odborníci a aj skúsenosti pacientov sa zhodujú v tom, že pobyt pri Mŕtvom mori je jedným z najlepších spôsobov ako zmierniť až vyliečiť kožné choroby. Medzi takéto ochorenia patrí aj nepríjemná psoriáza, ktorá postihuje 1-2% ľudí. Je chronickým zápalovým ochorením kože, resp. celého tela, ktorého prejavy sú viditeľné na koži.

Zaujímavé je, že lekára navštívi iba tretina ľudí, ktorí trpia takýmto ochorením. Psoriáza postihuje ľudí bez ohľadu na vek a je diagnózou, ktorá sa s človekom nesie počas celého života. Najhoršie je pre psoriatikov obdobie mimo letných mesiacov, teda zima a jar. Vtedy je ten správny čas na liečebný pobyt pri spomínanom Mŕtvom mori. Ale nie každý má možnosť a prostriedky na to, aby sa dostal tak ďaleko.

Kvôli tomuto problému sa nemeckí lekári pokúsili nájsť spôsob ako napodobniť podmienky pobytu pri najslanšom mori sveta. Výsledkom je unikátny liečebný systém s názvom, ktorý je odvodený od slovného spojenia “Totes Meer Salz” – TOMESA. Táto metóda zmierňuje príznaky psoriázy a iných chorôb ako sú akné, vitiligo, atopický ekzém alebo ichtyóza. Systém TOMESA sa začal používať už v roku 1990 vo Švajčiarsku a Nemecku.

Na Slovensku používajú tento spôsob liečby Kúpele Trenčianske Teplice. Lieči sa ním najmä psoriáza. Systém TOMESA zahŕňa relax v pohodlnej vani, nad ktorou je umiestnené solárium, čo vynikajúco simuluje kombináciu kúpeľa so soľou z Mŕtveho mora a “slnka”. Soľný kúpeľ s vysokou 8% koncentráciou morskej soli a teplotou 37 ºC obsahuje blahodarne pôsobiace prvky ako magnézium, kalcium, sodík, draslík a selén. Kúpeľ pokožku vyživuje, hydratuje, upokojuje a znásobuje efekt pozitívnej zložky UV žiarenia, ktoré zásobuje pokožku vitamínom D a zanecháva ju jemne opálenú.

Celý postup tejto liečby stanovuje lekár. Zaškolené sestry nastavia teplotu kúpeľa na 36 až 37°C, čas kúpeľa na 5 až 30 minút, dobu UV žiarenia na 1 až 30 minúť a pH 7,0. Pacient aj personál musia mať počas celej doby na sebe ochranné okuliare s UV filtrom a musia dodržiavať aj ďalšie bezpečnostné zásady a opatrenia. Celá procedúra je však veľmi príjemná a nedráždi.

Príďte aj vy do Kúpeľov Trenčianske Teplice na kúpeľný a relaxačný pobyt a s pomocou profesionálneho personálu sa zbavte svojich problémov, naberte novú energiu a zrelaxujte svoj unavený organizmus.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top