> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Trenčianske Teplice > Mŕtve more nájdete aj na Slovensku – TOMESA vs. pobyt pri Mŕtvom mori

Mŕtve more nájdete aj na Slovensku – TOMESA vs. pobyt pri Mŕtvom mori

Viete čo najlepšie zaberá na problémy s kožnými ochoreniami? Mnohí odborníci a aj skúsenosti pacientov sa zhodujú v tom, že liečebný pobyt pri Mŕtvom mori je jedným z najlepších spôsobov ako zmierniť až vyliečiť kožné choroby. Neuveríte, ale liečebný pobyt podobný tomu pri Mŕtvom mori, môžete zažiť aj u nás.

Slovenská alternatíva liečebného pobytu pri Mŕtvom mori

Pobyt pri Mŕtvom mori je mimoriadne prospešný pre ľudí so psoriázou. Ide o nepríjemné kožné ochorenie, ktoré postihuje 1 ~ 2 % ľudí. Je chronickým zápalovým ochorením kože, resp. celého tela, ktorého prejavy sú viditeľné aj navonok. Zaujímavé je, že lekára navštívi iba tretina tých, ktorí trpia týmto ochorením. Psoriáza postihuje ľudí bez ohľadu na vek a je diagnózou, ktorá sa s človekom nesie počas celého života. Najhoršie je pre psoriatikov obdobie mimo letných mesiacov, teda zima a jar. Práve vtedy je ten správny čas na liečbu pri Mŕtvom mori.

Ale nie každý má možnosť a prostriedky na to, aby sa dostal tak ďaleko. Z tohto dôvodu sa nemeckí lekári pokúsili nájsť spôsob, ako napodobniť podmienky liečebného pobytu pri najslanšom mori sveta. Výsledkom je unikátny liečebný systém s názvom odvodeným od slovného spojenia “Totes Meer Salz” – TOMESA. Táto liečebná metóda zmierňuje príznaky psoriázy aj iných kožných chorôb ako sú akné, vitiligo, atopický ekzém alebo ichtyóza.

Systém TOMESA sa začal používať už v roku 1990 vo Švajčiarsku a Nemecku. Dnes si môžete tento spôsob liečby dopriať aj v kúpeľoch na Slovensku. 

O akú liečbu ide?

Mŕtve more – liečba TOMESA

Na Slovensku používajú tento spôsob terapie kúpele Trenčianske Teplice, ktoré sú zamerané aj na liečbu kožných chorôb. Lieči sa ním najmä psoriáza. Pozitívne účinky má však aj na pohybové ústrojenstvo, zmierňuje opuchy svalov a kĺbov. 

Systém TOMESA zahŕňa relax v pohodlnej vani, nad ktorou je umiestnené solárium, čo vynikajúco simuluje kombináciu kúpeľa so soľou z Mŕtveho mora a “slnka”. Soľný kúpeľ s vysokou 8 % koncentráciou morskej soli a teplotou 37º C obsahuje blahodárne pôsobiace prvky ako magnézium, kalcium, sodík, draslík a selén. Kúpeľ pokožku vyživuje, hydratuje, upokojuje a znásobuje efekt pozitívnej zložky UV žiarenia, ktoré zásobuje pokožku vitamínom D a zanecháva ju jemne opálenú.

Keď sa vrátite domov z liečebného pobytu po takejto kúre, zaiste vám nikto neuverí, že ste neboli na dovolenke pri mori či liečebnom pobyte pri Mŕtvom mori.

Príďte aj vy na liečebný pobyt do kúpeľov Trenčianske Teplice a s pomocou profesionálneho personálu sa zbavte svojich problémov, naberte novú energiu a zrelaxujte unavený organizmus.

Doprava

Do Trenčianskych Teplíc sa dostanete cestou 1. triedy zo smeru Trenčín, Dubnica nad Váhom aj Považská Bystrica. Z uvedených miest premávajú pravidelné autobusové linky buď priamo (z Trenčína), alebo s prestupmi (z Dubnice nad Váhom – prestup v Trenčianskej Teplej, z Považskej Bystrice prestup v Novej Dubnici alebo v Dubnici nad Váhom).

Je možné použiť aj vlakovú dopravu, avšak je potrebné vystúpiť v Trenčianskej Teplej a následne využiť autobusové spojenie do Trenčianskych Teplíc, vzdialenosť je len 6 km.

V meste môžete využiť taxík, alebo ak chcete lepšie spoznať mesto a okolie, vyskúšajte požičovne bicyklov a elektrokolobežiek, napr. v  kúpeľnom hoteli Krym, v hoteli Panorama, v hoteli Flóra alebo v Parkhoteli na Baračke. Samozrejme, radi vám uschovajú aj váš vlastný bicykel.

Parkovanie

Všetky dostupné parkoviská v centre mesta sú za poplatok. Uhradíte ho buď v parkovacom automate, alebo zaslaním SMS správy.

Mesto Trenčianske Teplice má parkovanie rozdelené na viaceré úseky s rôznymi cenami (približne v rozmedzí 0,90 € až 1 € za hodinu).

Vlastné parkoviská majú pre hostí aj jednotlivé hotely. Sú buď bez poplatku alebo za poplatok určený ubytovacím zariadením. Ten sa často určuje podľa počtu nocí strávených v hoteli.

Mapa miesta

Vstupné/Cenník

Kúpeľní hostia, ktorí sú ubytovaní v niektorom z liečebných domov, majú liečebné a relaxačné procedúry zahrnuté už v cene pobytu. Návštevníci alebo hostia z iných hotelov si môžu objednať procedúry v kancelárii Predaj procedúr. Táto sa nachádza v budove Kaštieľ na námestí v pešej zóne vedľa hotela Pax. Odporúčame vám však si ich objednať s predstihom buď telefonicky alebo emailom.

Otváracie hodiny

Kancelária Predaj procedúr je vám k dispozícii počas pracovných dní zvyčajne v čase od 7,00 do 15,30 hod.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top