> Blog > Kúpele zahraničie > Kúpele Rakúsko > Marec v Rakúsku: ideálny čas na jarnú dovolenku

Marec v Rakúsku: ideálny čas na jarnú dovolenku

Konečne je tu čas, kedy sa príroda prebúdza a začína kvitnúť. K tomuto obdobiu neodmysliteľne patria aj jarné sviatky. Poznať rakúske veľkonočné zvyky a tradície na vlastnej koži je pre mnohých zážitok na celý život. Tí, ktorí radi relaxujú určite využijú Alpský wellness. Rakúske hory a doliny toho ponúkajú naozaj veľa. Čarovná príroda je tým najlepším prostredím pre dokonalý relax, oddych a jarnú dovolenku.

Dni Veľkej Noci sú kresťanskými sviatkami, ktoré sú oslavou zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Pre tieto sviatky sú typické rôzne zvyky a tradície. S tými rakúskymi sa môžte zoznámiť na niektorom z mnohých veľkonočných trhov. Čakajú na vás súťaže, miestne špeciality alebo si môžete zakúpiť či vyrobiť veľkonočné darčeky. Trhy sa budú konať napríklad v mestách Graz, Salzburg, Viedeň alebo Innsbruck. Ak sa vám však na sviatky nechce cestovať do Rakúska, vyskúšajte veľkonočný pobyt v kúpeľoch na Slovensku alebo v iných častiach blízkej strednej Európy.

Alpský wellness

Označenie Alpský wellness je zjednodušene povedané relax a odpočinok na vysokohorskom vzduchu. Kúpeľné zariadenia, ktoré sú týmto špecifickým produktom označené, sa zameriavajú nielen na relaxáciu, ale taktiež na pohyb a zdravie. Zaujímavosťou Alpského wellnessu je, že stavby sú postavené z prírodných materiálov a v gastronómii a kozmetike, ktorá sa používa pri kúpeľných terapiách a procedúrach, prevládajú prírodné zložky.

Medzi liečebné metódy patrí taktiež pobyt na horskom vzduchu. Vedci totiž dokázali, že dovolenka na horách má omladzujúce účinky a upevňuje zdravie. Ubytovacie zariadenia, ktoré patria do rakúskeho spoločenstva Alpský wellness, prinášajú rozmanitú ponuku pobytov a dovoleniek zameraných na odpočinok a relaxáciu v kombinácii s aktívnymi pohybovými aktivitami. Ak chcete aj vy zažiť, aké je to oddychovať v rakúskych horách, zájdite si na relaxačný pobyt do Rakúska!

Rakúsky unikát – mesto Linz

Linz ležiaci na rieke Dunaj je veľmi ojedinelým mestom v Rakúsku. Prepojenie architektúry, techniky, prírody a priemyslu je veľmi podarenou kombináciou, ktorý vo vás niečo zanechá. Tešiť sa môžete na známe pamiatky – Múzeum umenia Lentos, Kultúrny dom Rakúska alebo Linecký zámok. Toto mesto je jedným z najkrajších miest celého Rakúska, preto sa tu určite oplatí zájsť na výlet počas relaxačného pobytu v Rakúsku.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top