> Blog > Zdravie a wellness > Hotely > Toto sú 3 najluxusnejšie kúpeľné a wellness hotely na Slovensku

Toto sú 3 najluxusnejšie kúpeľné a wellness hotely na Slovensku

S návštevou akýchkoľvek kúpeľov sa často spája túžba po relaxe a oddychu. Preto sú luxusné kúpeľné a wellness hotely veľmi obľúbené, hoci ubytovanie v nich nepatrí medzi najlacnejšie. Hostia však vedia, za čo utrácajú peniaze. Napríklad za historickú atmosféru, ale zároveň aj moderné zariadenie v Piešťanoch, množstvo kultúrnych a spoločenských zážitkov v Turčianskych Tepliciach, alebo za masáž priamo v hotelovej izbe v Rajeckých Tepliciach. Stačí si vybrať.

Thermia Palace, Piešťany

Keď táto elegantná budova v roku 1912 prvýkrát otvorila svoje dvere, niesla titul prvého päťhviezdičkového hotela na Slovensku. Aj v súčasnosti sa tento luxusný hotel zaraďuje medzi najlepšie v krajine. Najzaujímavejší je ponukou kúpeľných a liečebných procedúr, ktorou sa preslávil po celom svete a svoje postavenie potvrdzuje už viac než 100 rokov.

História a modernosť ruka v ruke

Päťhviezdičkový hotel Thermia Palace sa nachádza nad termálnymi prameňmi liečivej vody a liečivého bahna a je priamo spojený s kúpeľným domom Irma v čarovnom prostredí piešťanského Kúpeľného ostrova. Ponúka historickú atmosféru a moderné zariadenie. Je renovovaným secesným skvostom v štýle Art-Nouveau. 

Jedinečná wellness zóna

Súčasťou hotela je celoročne otvorený vonkajší bazén s termálnou vodou, kde majú hostia voľný vstup počas pobytu a novozrekonštruovaná wellness zóna, ktorá je v prevádzke od júla 2019. 

Centrum kultúry a zážitkov

Priamo v hoteli je pre klientov pri recepcii zabezpečený guest service – služby hosťom. V čase prevádzky je hosťom k dispozícii personál, ktorý ich informuje o možnom trávení voľného času v Piešťanoch a okolí, o kultúrnych podujatiach v kúpeľoch, ale aj v centre mesta a hostia si tu môžu zakúpiť aj lístky na predstavenia.

Elegantný Alexander

Elegantná kaviareň Alexander má počas dňa v ponuke kvalitné kávové špeciality, chutné dezerty a výber medzinárodných novín. Večer v nej môžete ukončiť deň pri pohári kvalitného vína, chladených nápojoch a klavírnej hudbe. Za zmienku určite stojí aj výhľad z nádhernej vonkajšej terasy, ktorá sa nachádza v priľahlom parku.

Obed s Alfonsom Muchom

Reštaurácia Grand patrí medzi najzaujímavejšie architektonické prvky hotela. O to viac poteší, že v tomto štýlovom prostredí sa podávajú všetky jedlá. Z čarovného prostredia nádherne zdobeného interiéru vyžaruje pocit elegancie a vznešenosti. Najzaujímavejším prvkom reštaurácie je olejomaľba Alfonsa Muchu. Veľká sklenená fasáda umožňuje, aby bola miestnosť zaliata príjemným svetlom a návštevníci sa mohli kochať výhľadom na nádhernú zeleň Kúpeľného ostrova. V lete sa každú stredu na terase reštaurácie koná večerná grilovačka.

Fotogaléria Thermia Palace, Piešťany

Royal Palace, Turčianske Teplice

Royal Palace je novozrekonštruovaný liečebný dom, situovaný v priestoroch bývalého liečebného domu Malá Fatra – Kollár a zariadený v štýle art-deco. Predstavuje jedno z najluxusnejších ubytovaní na Slovensku. 

Luxusný a kráľovský oddych

Hotel zabezpečuje hosťom kráľovské ubytovanie v priestranných izbách, štúdiách a v apartmánoch. Cit pre architektonické detaily a luxusné vybavenie každej izby dodávajú pobytu punc výnimočnosti. Priestranné apartmány so spálňou s manželskou posteľou a oddelenou obývacou miestnosťou s rozkladacou pohovkou sú vhodné pre dve dospelé osoby a dve deti. 

Elegantné podkrovné štúdiá sú svojím dispozičným riešením, kapacitou a vybavenosťou vhodné tak isto pre štvorčlennú rodinu. Časť štúdií disponuje aj balkónom alebo terasou so záhradným nábytkom a krásnym výhľadom na turčiansky kúpeľný park. Všetky izby sú zariadené art-deco nábytkom a poskytujú dokonalý komfort a súkromie.

Zdravie i zábava

Priamo v budove luxusného hotela Royal Palace sa nachádza balneoprevádzka a liečebno-rehabilitačný inštitút so zameraním na kardio-rehabilitáciu. Hotel je prepojený spojovacou chodbou aj so Spa & Aquaparkom, kde sa nachádzajú bazény a vodné atrakcie. Zaujímavosťou je, že dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriedlach, čím je aquapark  zaujímavý aj pre zahraničnú klientelu.

Srdce kultúry

Aj spoločenské a konferenčné priestory spájajú noblesu a eleganciu minulosti s vybavením a službami budúcnosti. Hostia priestory využívajú na usporiadanie svadby, oslavy alebo firemnej akcie. Samozrejmosťou sú komplexné služby, jedinečné gastronomické zážitky a bohaté skúsenosti s prípravou kultúrneho programu. 

Srdcom kultúrneho a spoločenského života je Kursalón s kapacitou 150 miest. Luxusné priestory, kráľovská kuchyňa a špičkový servis sú predpokladom pre jedinečnú súkromnú slávnosť či stretnutie. Pre menšie obchodné stretnutia je vá k dispozícii salón Elisabeth s kapacitou 8 miest, ktorý je zároveň prepojený so susedným apartmánom. 

K dispozícii je aj priestranná letná terasa so záhradným nábytkom, výhľadom do záhrady a na kúpeľný park. Vedľa reštaurácie je situovaný Club Sissi. Súčasťou klubu je aj oddelená fajčiarska zóna s exkluzívnou ponukou cigár a vinotéka. V hoteli sa nachádza aj netradičná tančiareň pod holým nebom, systém menších tanečných parketov uprostred zelených plôch. Navyše, exkluzívne exteriéri v átriu hotela pretvoria každý raut na luxusnú záhradnú slávnosť.

Luxus nielen v ubytovaní, ale aj v poskytovaných službách

V hoteli Royal Palace v Turčianskych Tepliciach je luxusné všetko, dokonca aj služby, ktoré sú tu pre hostí pripravené. Napríklad komplexná starostlivosť o dieťa, exkluzívne fitness a telocvičňa v luxusných priestoroch, ktoré sú vybavené najmodernejším zariadením. V hotelových izbách nájdete bezdrôtové vysokorýchlostné pripojenie na internet a interaktívnu televíziu. 

Hotel žije noblesným kultúrnym a spoločenským životom. Organizujú sa pravidelné vystúpenia hudobných skupín, folklórnych súborov a tanečné večierky v Kráľovskej dvorane.  Počas celého pobytu majú hostia k dispozícii kreatívny tím. Jeho zamestnanci radi zorganizujú výlet, odporučia prehliadku najkrajších kultúrnych pamiatok, rezervujú stôl v reštaurácii či inak vyplnia individuálne požiadavky. 

Základom pobytu je bezstarostný relax bez akýchkoľvek nečakaných problémov. Preto priamo v hoteli funguje nonstop pohotovostná lekárska služba. Medzi štandardné služby hotela patrí aj expresné pranie osobnej bielizne. Hostia môžu využiť aj odnos batožiny na hotelovú izbu či zaparkovanie auta na hotelovom parkovisku kvalifikovaným hotelovým zamestnancom. Do hotela sa môžete dopraviť aj luxusnou hotelovou limuzínou so šoférom.

Fotogaléria Royal Palace, Turčianske Teplice

Royal Aphrodite Palace, Rajecké Teplice

Komplex apartmánov s najvyšším štandardom ubytovania sa nachádza v areáli vonkajších bazénov pri hoteli Aphrodite v Rajeckých Tepliciach. 

Kráľovské ubytovanie

Zariadenie disponuje štyrmi prezidentskými a jedným kráľovským apartmánom, ktoré poskytujú pohodlie a luxus a uspokoja tak požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Každý apartmán má veľkú terasu, z ktorej je nádherný výhľad na vonkajšie bazény alebo okolitú prírodu. 

Štýlová kaviareň

Výnimočnou je štýlová kaviareň v novom liečebno-ubytovacom komplexe Aphrodite s výhľadom priamo na bazény. Ochutnať tu môžete exotické druhy káv a miešané alkoholické i nealkoholické nápoje. V kaviarni je aj možnosť usporiadať rôzne spoločenské akcie. 

Ako v bavlnke

Ubytovanie v apartmánoch hotela Royal Aphrodite Palace sa nedá opísať nijak inak ako starým známym klišé – ako v bavlnke. Dôvodom sú mnohé služby, napríklad bezplatné parkovanie na parkovisku v bezprostrednej blízkosti hotelového komplexu alebo výťah v budove pre lepšie pohodlie. Ubytovaní hostia ocenia aj osobný prístup, 24-hodinový servis, ale aj možnosť poskytnutia masáže priamo v apartmáne. Hostia majú, samozrejme, k dispozícii aj voľný vstup do termálnych bazénov (vnútorné aj vonkajšie bazény), saunového sveta a fitness.

Fotogaléria Royal Aphrodite Palace, Rajecké Teplice

V ktorom luxusnom wellness hoteli strávite vašu dovolenku snov? Nech už ste sa rozhodli akokoľvek, určite nám dajte vedieť, ako sa vám dovolenka v prepychu najluxusnejších kúpeľných hotelov na Slovensku páčila. Ak ešte stále váhate, ktorý hotel bude pre vás ten pravý? S výberom luxusného wellness hotela vám radi pomôžu aj naši skúsení pracovníci.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top