> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Bojnice > Výlety Bojnice a okolie > Lesopark a rozhľadňa v Prievidzi

Lesopark a rozhľadňa v Prievidzi

Lesopark v Prievidzi patrí medzi obľúbené rekreačné areály s pestrými možnosťami trávenia voľného času. Či už máte záujem poprechádzať sa v tieni stromov, zašportovať si, vydať sa na turistiku alebo nechať prevetrať vaše ratolesti, prievidzský lesopark je k dispozícii celoročne. Vďaka rozhľadni, ktorá bola v lesoparku vybudovaná, si môžete prezrieť okolie Prievidze z nadhľadu.

Prievidzský lesopark láka na prechádzku či oddych v prírode

Rozľahlý lesopark v Prievidzi je obľúbený prírodný športovo-oddychový areál pre domácich,  ale i turistov či návštevníkov mesta. Nachádza sa v severovýchodnej časti Prievidze – Kopanice. Lesopark v Prievidzi láka najmä na prechádzky v tieni stromov či rôzne športové aktivity. 

Obľúbený je tiež pre rodiny s deťmi vďaka vybudovaným voľne prístupným detským ihriskám. K dispozícii sú i miesta na opekanie. Súčasťou areálu je aj prírodný amfiteáter, kde sa v priebehu letných mesiacov konajú rôzne podujatia a koncerty. V lesoparku sa nachádzajú i pozoruhodné umelecké diela z dreva

Pri prechádzke sa môžete vybrať na rozhľadňu, ktorá ponúka výhľad na celé okolie. Lesoparkom vedie aj niekoľko značených turistických chodníkov a rôznych cestičiek, ktoré sa rozdeľujú a križujú a zas spájajú. 

Rozhľadňa v prievidzkom lesoparku 

Rozhľadňa sa nachádza v prievidzskom lesoparku. Bola postavená v roku 1985, nedávno prešla rekonštrukciou. Vyhliadka stojí na štyroch betónových pilieroch je vysoká tri metre a na jej vyhliadkovú plošinu vedie 17 schodov. Výhľad z rozhľadne smeruje na ikonický pamätník SNB v Prievidzi – Banskú. Vidieť môžete Veľkú a Malú Lehôtku, Hrade či rieku Handlovku. K rozhľadni sa dostanete od reštaurácie alebo amfiteátra. Smer cesty vám ukážu smerové tabule nainštalované v lesoparku.

Čo nevynechať pri návšteve Prievidze? 

Mesto Prievidza sa pýši mnohými architektonickými skvostami — Námestím sv. Alžbety či zachovanými meštianskymi domami. Nevynechajte príležitosť navštíviť aj prievidzské historické centrum a pamiatky ako piaristický kostol či Trojičný stĺp. Zaujímavá môže byť aj návšteva Hornonitrianskeho múzea. Návšteva okresného mesta Prievidza vďaka dobrej dopravnej dostupnosti patrí k obľúbeným výletom klientov užívajúcich si pobyt v bojnických kúpeľoch

Mapa miesta

Turistické trasy v prievidzkom lesoparku 

Kopanice, podchody – Kolkáreň – Široká linaj – Pod škôlkou – Pod Klčovnou – Horky – Kopanice, Lesný park

V lesoparku sa po žltej turistickej trase môžete vydať takzvaným Prievidzkým okruhom. Žltá turistická značka začína v bode Kopanice, lesný park alebo Kopanice, Podchody. Trasa vás prevedie okolitými lesmi Prievidze.

Dĺžka 13,3 km. Čas 3 hodiny 45 minút. Trasa je takmer okružná, konečný bod sa nachádza neďaleko počiatočného.

Doprava

Prievidza je okresné mesto ležiace v Trenčianskom kraji vzdialené 63 km od krajského mesta Trenčín. Najbližším mestom sú 3 km vzdialené Bojnice. Centrom mesta vedie cesta I/64 (Nitra – Žilina), ktorú na južnom okraji križuje I/9 (Trenčín – Zvolen). Od Nitry sem smeruje hlavná železničná trať, na ktorú sa napája trať do Hornej Štubne a Nitrianskeho Pravna. V meste premáva MHD, prímestské linky a diaľková autobusová doprava. K dispozícii sú aj súkromné taxislužby.

Ako sa dostať z bojnických kúpeľov k lesoparku v Prievidzi

Lesopark v Prievidzi je vzdialený od kúpeľov v Bojniciach 8,2 km, cesta autom vám zaberie 18 minút. Ku lesoparku sa dostanete ak budete pokračovať Bojnickou cestou až do Starého mesta a ďalej po Ulici Kolomana Nováckeho do časti Kopanice. Z kúpeľov trvá cesta pešo dve hodiny, odporúčame využiť prímestskú dopravu alebo taxislužbu.

Parkovanie

Pri reštaurácii v lesoparku sa nachádza väčšie parkovisko.

Postrehy návštevníkov

Vstupné/cenník/Otváracie hodiny

Areál je voľne prístupný bez obmedzení.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top