> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Turčianske Teplice > Kúpeľný park Turčianske Teplice

Kúpeľný park Turčianske Teplice

Pri prechádzke v kúpeľnom parku v Turčianskych Tepliciach natrafíte na niečo nezvyčajné, čo nikde inde nenájdete, a vďaka čomu sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Ešte napovieme, že nesie názov Park slávy. Viete prečo?

Park slávy v Zlatých kúpeľoch

Kúpeľný park Turčianske Teplice v bol vysadený už v roku 1848 ako parková alej, ktorá sa tiahla od nádvoria kúpeľov až po Dolnú Štubňu. Postavili v ňom skleníky a domček pre záhradníka, ktorý park príkladne udržiaval. Postupne pribudla fontána a ďalšie cudzokrajné dreviny.

Dnes má park v kúpeľoch Turčianske Teplice rozlohu okolo 13 ha, považuje sa za botanickú záhradu a je dokonca národnou kultúrnou pamiatkou s množstvom historických drevín. Preteká ním aj riečka Teplica, ponad ktorú prejdete lávkami. Nájdete tu aj rôzne postavy vyformované zo živých rastlín a, samozrejme, typickú obyvateľku parku – veveričku.

Najväčšou atrakciou sú však lavičky. Nie hocijaké, ale zábavné a vtipné. Oddychovať môžete na nevšedných lavičkách, ako je lavička veselého smajlíka, opitá lavička, lavička pre obra, pohádaná lavička, lavička smutného smajlíka, rokenrolová lavička. 

Svoje lavičky tu slávnostne pokrstili také osobnosti ako Jozef Bednárik (režisérska lavička) a Mário Radačovský (baletná lavička). Posedieť si môžete však aj na lavičke ďalších známych mien –  Michaela Jacksona alebo Patricka Swayze. A keďže park nesie názov Park slávy, pribúdať budú postupne aj lavičky ďalších slávnych.

Fotogaléria slávnych lavičiek

Kde nájdete kúpeľný park v Turčianskych Tepliciach 

Kúpeľný park sa nachádza priamo v centre Turčianskych Teplíc v južnej časti, v bezprostrednej blízkosti kúpeľných hotelov a aquaparku.

Do Turčianskych Teplíc sa môžete dostať aj pravidelnou autobusovou a vlakovou dopravou.

Parkovanie

Parkovanie je možné na blízkych priľahlých parkoviskách buď zdarma, alebo pre hostí priamo pred kúpeľným hotelom Veľká Fatra za poplatok 1 – 3 € podľa parkovacieho miesta.

Mapa miesta

Program/Akcie

Zlaté kúpele Turčianske Teplice organizujú v kúpeľnom Parku slávy rôzne akcie spojené s aktívnym oddychom, ako napr. turnaj v krokete. Aktuálne akcie sú zverejnené na oficiálnej stránke kúpeľov.

Vstupné/Cenník/Otváracie hodiny

Kúpeľný park Turčianske Teplice je voľne prístupný celoročne a bez obmedzení.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top