> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Trenčianske Teplice > Výlety Trenčianske Teplice a okolie

Výlety Trenčianske Teplice a okolie

Kúpele Trenčianske Teplice sú známe najmä svojou liečivou termálnou vodou. Avšak bohatá história regiónu ponúka návštevníkom aj zaujímavé miesta na výlety v okolí. Kúpeľní hostia sa tu skrátka vo voľnom čase určite nudiť nebudú. Ak by vám zaujímavosti a atrakcie priamo v kúpeľoch boli málo, prinášame tipy na výlety v okolí Trenčianskych Teplíc, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

V blízkosti Trenčianskych Teplíc nájdete jeden z našich najznámejších hradov – Trenčiansky hrad, množstvo múzeí a galérií, ale aj bohaté možnosti na turistiku a cykloturistiku. 

Možností výletov v okolí Trenčianskych Teplíc je mnoho, a tak si z nich ľahko vyberiete ten pravý druh výletu pre vás. Za názvom atrakcie uvádzame vzdialenosť od Trenčianskych Teplíc, aby ste si mohli lepšie časovo naplánovať kam na výlet.

Hrady, zámky a historické zaujímavosti

Dubnický kaštieľ – 10 km

Milujete históriu a zaujíma vás rod Ilešháziovcov? Potom by ste mali navštíviť dubnický kaštieľ. Múzeum, ktoré tu sídli, vám priblíži nielen históriu tohto starého rodu, ale aj mesta a regiónu Dubnice nad Váhom. Poďte s nami objaviť jeho poklady. Veríme, že vás v mnohom zaujme i prekvapí.

Trenčiansky hrad – 13 km

Trenčiansky hrad patrí medzi najznámejšie zrenovované hrady na Slovensku. Je súčasťou neodmysliteľnej siluety mesta Trenčín. Vypína sa na skalnej výšine, pod ktorou pôvodne tiekla rieka Váh. Koryto rieky sa neskôr posunulo ďalej. História hradného brala siaha až do obdobia Rímskeho impéria. Trenčiansky hrad bol v roku 1961 zaradený medzi významné kultúrne pamiatky.

Prírodné zaujímavosti

Opatovská jaskyňa Zamarovce – 19 km

Voľne prístupná krasová jaskyňa s dĺžkou cca 60 m. Nachádza sa blízko hlavnej cesty, a preto ju ľahko nájdete. Aj keď je bez krasovej výzdoby, je plná spletitých chodieb a zákutí. V zime vytvára nezvyčajnú výzdobu z cencúľov.

Ostatné

Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne – 13 km

Galéria M. A. Bazovského je multikultúrnym priestorom, ktorého služby sú určené pre laickú i odbornú verejnosť. Orientuje sa na výtvarné umenie 20. a 21. storočia. Nájdete tu diela umelcov z trenčianskeho regiónu, ale na svoje si prídu aj priaznivci hudby, filmu a umeleckého slova.

Letecké múzeum Slavnica – 17 km

Letecké múzeum Slavnica ponúka výstavu unikátnych lietadiel pod holým nebom. Múzeum je krásnou ukážkou práce horlivého úsilia milovníkov leteckých strojov a lietania vôbec. V článku nájdete súhrn základných informácií o letisku, jeho polohe, otváracích hodinách a snáď aj niečo navyše, čo vás zaujme a podnieti k osobnej návšteve slavnického múzea.

Kláštor Veľká Skalka – 19 km

Kláštor Veľká Skalka patrí k miestam, ktoré vo vás prebudia mystický pokoj a pokoru. Kláštor, jaskyňa či kostolík poskytujú príležitosť zamyslieť sa nad svojím životom, alebo len na chvíľu spomaliť a vychutnať si prítomnosť.

Slovenské sklárske múzeum Lednické Rovne – 27 km

Slovenské sklárske múzeum vás prevedie sklárskou históriou výroby skla na Slovensku až po súčasnosť. Je tu vystavený aj najstarší slovenský sklársky výrobok z roku 1636. V článku nájdete prierez dôležitých informácií o múzeu od histórie, otváracích hodinách až po možnosť parkovania v okolí.

Brána

Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne – história, doprava a akcie

Galéria M. A. Bazovského je multikultúrnym priestorom, ktorého služby sú určené pre laickú i odbornú verejnosť. Orientuje sa na výtvarné umenie 20. a 21. storočia. Nájdete tu diela umelcov z trenčianskeho regiónu, ale na svoje si prídu aj …

Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne – história, doprava a akcie Čítať viac

Scroll to Top