> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Brusno > Výlety Brusno a okolie

Výlety Brusno a okolie

V okolí kúpeľov Brusno sa rozhodne nudiť nebudete. Kúpele ukryté v lone čarokrásnej prírody a ich blízke okolie ponúkajú pestré možnosti trávenia voľného času. Môžete sa vybrať na výlet na historickú alebo prírodnú pamiatku.

Ak sa budete rozhodovať kam sa vybrať na výlet v okolí Brusna a ste milovníkom histórie, neďaleká Banská Bystrica či Brezno, ponúkajú množstvo zaujímavostí. Môžete navštíviť ich historické centrum, ale i múzeá či galérie. Obľúbeným výletným miestom v blízkosti Brusna je i Ľupčiansky hrad. Medzi vyhľadávané turistické atrakcie patrí splav rieky Hron. Dobrým tipom na výlet z Brusna je tiež neďaleká Bystrianska jaskyňa či Chopok a Ďumbier.

Za názvom zaujímavosti uvádzame vzdialenosť od kúpeľov Brusno.

Hrady, zámky a historické zaujímavosti

Pamätník SNP Nemecká – 4,5 km

Pamätník v Nemeckej a pamätné miesto Slovenského národného povstania pripomínajú tragické udalosti, ktoré sa tu zapísali do našich dejín počas druhej svetovej vojny. Na mieste niekdajšieho popraviska nájdeme dnes pamätnú izbu s expozíciou, ktorá približuje smutnú minulosť.

Ľupčiansky hrad – 11,2 km

Hrad Ľupča, známy aj ako Ľupčiansky hrad, patrí medzi významné hrady stredného Slovenska. V minulosti sa stal dejiskom rôznych udalostí, v súčasnosti prechádza kompletnou rekonštrukciou. Ak navštívite okolie, rozhodne nevynechajte príležitosť na prehliadku tohto pozoruhodného hradu.

Historické centrum mesta Brezno – 24 km

Historické jadro mesta Brezno bolo vyhlásené za pamiatkovú zónu s množstvom turisticky zaujímavých objektov. Ak plánujete návštevu mesta, rozhodne nevynechajte príležitosť pozrieť si novozrekonštruovanú pamiatkovú zónu mesta a známu brezniansku synagógu.

Mestský hrad v Banskej Bystrici – 24 km 

Mesto Banská Bystrica leží v srdci stredného Slovenska. Jedným zo symbolov mesta je mestský hrad  s jednotlivými stavbami. Ak sa rozhodnete navštíviť Banskú Bystricu, jednoznačne si nenechajte ujsť príležitosť prejsť sa areálom mestského hradu, navštíviť múzeá či ostatné pamiatky mesta Banská Bystrica.

Prírodné zaujímavosti

Splav Hrona

Splavovanie Hrona patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Ak plánujete tráviť svoj čas v lone krásnej prírody v povodí Hrona, nevynechate príležitosť vyskúšať si túto adrenalínovú športovú aktivitu, ktorá je vhodná nielen pre skúsených vodákov, ale i pre rodiny s deťmi.

Bystrianska jaskyňa – 22,5 km

Bystrianska jaskyňa sa nachádza uprostred krásnej prírody Nízkych Tatier. Prehliadka je nenáročná, vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ak máte chuť stráviť horúce letné chvíle v príjemnom a zdraviu prospešnom prostredí, nenechajte si ujsť príležitosť na návštevu jaskyne.

Turistika na Chopok a Ďumbier – 40 km

Turistické trasy smerom na Chopok a Ďumbier patria medzi najkrajšie a turistami najvyhľadávanejšie trasy Nízkych Tatier. V okolí týchto dvoch majestátnych končiarov sa nachádza množstvo značených turistických trás, čo vytvára príležitosť spoznať prvý a tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier z každej strany. My sme pre vás pripravili jeden z tých jednoduchších variantov, ktorý zvládnu aj rodiny s deťmi.

Múzeá

Hutnícke múzeum v Podbrezovej – 14,9 km

Hutnícke múzeum v Podbrezovej približuje návštevníkom tradíciu hutníctva na Horehroní a históriu Železiarní Podbrezová. Ak vás zaujímajú dejiny priemyslu, rozhodne nevynechate príležitosť na jeho návštevu.

Múzeum SNP v Banskej Bystrici – 21 km

Múzeum SNP v Banskej Bystrici patrí medzi najznámejšie múzeá, ktoré sa zameriavajú na vojenské dejiny Slovenska v období prvej a druhej svetovej vojny a povojnového obdobia. Netradičnú architektúru, ktorá symbolizuje tragédiu vojny, dopĺňa pozoruhodná expozícia, ktorá návštevníkom približuje ťažké obdobie slovenských dejín.

Horehronské múzeum v Brezne – 24 km

Horehronské múzeum v Brezne je múzeum, ktoré približuje návštevníkom históriu mesta Brezno, ale i celého regiónu. Múzeum je rozčlenené na niekoľko tematických expozícií. Ak vás zaujíma história regiónu, či tradičné ľudové remeslá, nevynechajte príležitosť navštíviť toto múzeum.

Lesnícky skanzen Vydrovo – 33 km

Lesnícky skanzen Vydrovo sa nachádza v blízkosti Čierneho Balogu, neďaleko okresného mesta Brezno. Návšteva tohto krásneho lesníckeho skanzenu v lone horehronskej prírody je vhodná aj pre tých najmenších. Môžete sa prejsť po náučnom chodníku, či vyskúšať jazdu Čiernohronskou lesnou železnicou. Vydajte sa spolu s nami spoznávať históriu lesníctva a krásy prírody.

Ostatné

Lyžiarske stredisko Ski Tále – 25 km

Pokiaľ patríte k milovníkom zimy a zimných športov, odporúčame vám návštevu jedného z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk Horehronia – Ski Tále. Lyžiarske stredisko Ski Tále sa nachádza neďaleko Brezna, pod južnými svahmi Chopku. Na svoje si tu prídu skúsení lyžiari, začiatočníci, ale i bežkári.

Park Snow Donovaly – 46 km

Donovaly patria medzi najobľúbenejšie strediská letných a zimných športov. Nachádzajú sa tu moderné lyžiarske strediská, bežecké, ale i skialp trate. Na svoje si prídu milovníci turistiky či letných adrenalínových športov. A, samozrejme, nezabudlo sa ani na najmenších. Ak sa rozhodnete tráviť svoj čas na Donovaloch, nudiť sa veru nebudete.

Renesančný kaštieľ v Dolnej Mičinej

Mičinské travertíny – náučný chodník a pamiatky v okolí

Okolie Dolnej Mičinej, ktorá sa nachádza neďaleko Sliača, je bohaté na prírodné, ale i kultúrne pamiatky. Spoznajte s nami Mičinské travertíny, renesančný kaštieľ v Dolnej Mičinej či gotický kostol sv. Martina v obci Čerín. Národná prírodná pamiatka Mičinské …

Mičinské travertíny – náučný chodník a pamiatky v okolí Čítať viac

Súsošie Obete varujú so symbolickým hrobom neznámeho vojaka

Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici

Múzeum SNP v Banskej Bystrici patrí medzi najznámejšie múzeá, ktoré sa zameriavajú na vojenské dejiny Slovenska v období prvej a druhej svetovej vojny a povojnového obdobia. Netradičnú architektúru, ktorá symbolizuje tragédiu vojny, dopĺňa pozoruhodná expozícia, ktorá návštevníkom približuje …

Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici Čítať viac

Scroll to Top