> Blog > Kúpele zahraničie > Kúpele Rakúsko > Kúpele Stegersbach – raj golfu a wellness

Kúpele Stegersbach – raj golfu a wellness

Iba dve a pol hodiny cesty od Bratislavy, v južnom Burgenlande sa nachádza kúpeľná obec Stegersbach, ktorá je známa najmä golfom a termálnou vodou.

Stegersbach ponúka svojim návštevníkom úžasný vodný svet a 190 hektárov golfových ihrísk. V centre dediny nájdete dokonca sochu golfistu. Veľké rodinné kúpele vznikli vďaka dvom premeňom – koncentrovanejšiemu liečivému Thermal 1 a menej koncentrovanému zameranému na wellness Thermal2. Vodný svet ponúka 14 bazénov s veľkým množstvom atrakcií a je otvorený denne od deviatej ráno do desiatej večer.

Najväčší golfový areál v Rakúsku

Burgerland je najvýchodnejšia a najmladšia spolková krajina Rakúska, má hranice s Maďarskom a Slovinskom. Je známa tým, že slnko tam svieti až 300 v roku. 13 golfových kilometrov ihrísk s 50 jamkami a výmerou 190 hektárov je Stegersbach najväčším rakúskym golfovým areálom. A ten už nie je Slovákom neznámy. Podľa manažérky wellness hotela Allegria, sa tu ubytovala 70-členná skupina Slovákov, vyznávačov “kultivovanej zábavy galantných ľudí”.

Uvoľňujúce wellness procedúry

Nielen trávnaté gríny, ale i wellness, termálna voda, sauna, masáže, … Toto všetko nájdete vo Familientherme, rodinných kúpeloch, ako ich familárne nazývajú Rakúšania. Môžte sa tešiť na 14 bazénov – pre najmenšie bábätká, malé aj väčšie deti, s prúdom vody, vlnobitím i masážnymi tryskami. Vaše deti sa určite poriadne vybláznia na troch tobogánoch.

V lete sú tu pre vás i deti pripravené veľké ihriská, skákací a drevený hrad, pieskoviská, stolný tenis a plážový volejbal. Teplota vody sa celoročne pohybuje podľa druhu bazéna od 27 do 35 °C, čiže služby vodného sveta si môžte prísť užiť taktiež počas zimy, keď máte chuť zrelaxovať a oddýchnuť si v termálnej vode, obklopený parou.

Saunový raj v kúpeľoch

V mrazoch isto každému padne v hod návšteva saunového sveta. Ten sa rozlieha na 2 200 štvorcových metroch. Nájdete tu infračervenú, rodinnú, fínsku saunu, bylinkovú, aromatickú a kvetovú parnú saunu. Počas wellness procedúr vás bude v bazéne ohrievať voda z prameňa Thermal 2.

V priestoroch Refugium nájdete útočisko pred stresom a hektikou. Poskytnú vám tu kúpele v koncentrovanejšej liečivej vode prameňa Thermal 1. Z balneologického hľadiska ide o hydrogén-uhličitanovo-sódnu minerálnu vodu s obsahom síry. Táto pomáha pri liečení psoriázy, neurodermatitídy, ekzémov aj problémov s pohybovým aparátom. V Stegersbachu nie je núdza ani o hotelové ubytovanie. Ceny sú prístupné a vy si tak môžte užiť príjemnú dovolenku v krásnom prostredí rakúskej prírody.

Ak vás zaujal rakúsky wellness, u nás nájdete širokú ponuku kvalitných wellness pobytov v Rakúsku za perfektné ceny.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top