> Blog > Zdravie a wellness > Kúpať sa v bazéne či v jazere?

Kúpať sa v bazéne či v jazere?

Pokiaľ ste zostali v letných mesiacoch v meste, letné horúčavy vás pravdepodobne donútia vyhľadať miesto, kde by ste sa mohli schladiť. Možno zvažujete či navštíviť radšej kúpalisko či vodnú nádrž.

Každá z možností má svoje riziká aj plusy. Na kúpaliskách je voda čistená chlórom, dostupné sú sprchy, sociálne zariadenia. Pokiaľ nemáte oslabenú imunitu, na vode nemá zvláštnu farbu a bazén nie je poškodený, smelo do toho. Dostupné stravovacie služby či požičovne lehátok a slnečníkov robia z kúpalísk príjemne miesto, kde sa dá relaxovať po práci.

Druhé v poradí sú prírodne kúpaliská, vodné nádrže, kde budete mať určite viac miesta. Ale kvalita vody je tu otázna, zvážiť svoj vstup do nej by ste mali ak má tmavú penu, je zelenkavá či nebodaj zapácha. A najbezpečnejšie je rešpektovať nápis zákaz kúpania. Prírodne kúpaliska však nájdete v krásnom prostredí, vstupné poplatky sú minimálne, ak nejaké sú, obchodíky a sociálne zariadenie sa tiež začínajú stávať pravidlom.

V podstate záleží len na vás, kam sa rozhodnete viesť svoje kroky, a ktorá z alternatív je pre vás dostupnejšia. V oboch prípadoch si určite užijete príjemný oddych a spokojnosť.

Spracované podľa článku dostupného na mnau.sk

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top