> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Turčianske Teplice > Termálne kúpalisko Vieska Turčianske Teplice

Termálne kúpalisko Vieska Turčianske Teplice

V slávnych kúpeľoch Turčianske Teplice nájdeme, prekvapivo možno menej známe, Termálne kúpalisko Vieska. Svojou rozlohou a všadeprítomnou zeleňou určite poteší každého vodychtivého návštevníka, ktorý si chce vychutnať termálnu vodu turčianskych kúpeľov.

Kúpalisko Turčianske Teplice – letný oddych za pár drobných

Termálne kúpalisko Vieska vás zaskočí svojou veľkosťou. Za vstupnou bránou vás privíta rozsiahla zelená trávnatá plocha, a tak si každý nájde svoje tichšie, alebo rušnejšie miestečko. Okúpať sa môžete vo veľkom plaveckom bazéne s teplotou vody od 24 do 27 °C. Pre deti je pripravený detský bazén, kde má voda do 29 °C. Malí aj veľkí sa môžu vyblázniť aj na tobogáne.

Nemusíte sa báť, že strávite celý deň len kúpaním. Pre priaznivcov pohybu a letných športov má kúpalisko v ponuke volejbal, basketbal, stolný tenis, petang aj minigolf. Dokonca tu nájdete aj lezecké centrum. Nudiť sa teda určite nebudete, aj keď prídete na celý deň. O hladné žalúdky sa postarajú bufety s pestrou ponukou jedál a nápojov. Samozrejmosťou sú šatne na prezlečenie a čisté toalety.

Všetky tieto služby môžete využiť za veľmi prijateľné ceny, ktoré potešia najmä viacčlenné skupiny ako sú rodinky s deťmi, alebo partie kamarátov. Deň strávený oddychom a relaxom vám prejde tak, že sa ani nenazdáte. A veru, v horúci letný deň lepšie osvieženie ako je kúpanie na mestskom Termálnom kúpalisku Vieska nenájdete.

Ak chcete cítiť liečivú silu turčianskej vody aj zvnútra, odporúčame vám minerálnu vodu z pitných prameňov z neďalekých turčianskych kúpeľov. Voľne dostupné sú prameň Kollár a prameň Živena. Môžete sa z nich len tak napiť, alebo si nabrať aj do fľaše so sebou a využiť ako domácu pitnú liečivú kúru.

Fotogaléria

Doprava

Do Turčianskych Teplíc pravidelne premávajú vlakové aj autobusové spojenia z Martina (vzdialenosť je 24 km) alebo z Banskej Bystrice (vzdialenosť je 39 km).

Vzdialenosť kúpaliska od železničnej a autobusovej zastávky nie je viac ako 10 minút pešo.

Parkovanie

Parkovať môžete priamo pri kúpalisku na spoplatnenom parkovisku. Poplatok hradíte v parkovacom automate podľa platného cenníka.

Vstupné/Cenník

Vstupné sa pohybuje od 4,50 € na dospelú osobu a deň, deti do 6 rokov sú zdarma. Zvýhodnené vstupné platí pre vstup na večerné kúpanie od 16:00 hod. K dispozícii je aj cenovo výhodná permanentka na 10 vstupov.

Za malý poplatok môžete využiť aj športové náčinie, ktoré je v kúpalisku na zapožičanie.

Aktuálny cenník termálneho kúpaliska Turčianske Teplice nájdete na oficiálnej webovej stránke mesta Turčianske Teplice, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Postrehy návštevníkov

Otváracie hodiny

Kúpalisko Vieska Turčianske Teplice je v prevádzke počas letnej sezóny – podľa počasia. Otvorené je denne, zvyčajne od 9:00 hod. do 19:00 hod..

Pre aktuálne otváracie hodiny počas pracovných dní aj víkendov, prosím, navštívte oficiálnu webovú stránku mesta, ktorú uvádzame nižšie v sekcii Kontakt.

Mapa Miesta

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top