> Blog > Kúpele Slovensko > Kúpele Vyšné Ružbachy > Termálne kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch

Termálne kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch

Termálne kúpalisko Izabela sa nachádza v krásnom vysokohorskom prostredí kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch s množstvom zelene. Voda do bazénov je privádzaná z termálneho prameňa Izabela s liečivými účinkami. Zaujímavým prvkom areálu je ostrov v bazéne s vysokými smrekmi a skokanský mostík s výškou 5 m. Kúpalisko je k dispozícii nielen kúpeľným hosťom, ale aj širokej verejnosti.

Z terasy historického Grand Hotela Strand rovno do bazéna

Kúpalisko vo Vyšných Ružbachoch sa nachádza v pokojnom prostredí ružbašského kúpeľného parku, uprostred ihličnatých lesov a kopcov. Z terasy historického Grand Hotela Strand sa dostanete priamo k bazénom. 

Nachádzajú sa tu 4 vonkajšie bazény, z toho dva detské. V prevádzke sú len v letných mesiacoch. Vonkajšie bazény sú naplnené z termálneho minerálneho prameňa Izabela s teplotou vody 23 °C, detské bazény majú teplotu vody 28 °C. Termálna voda vo Vyšných Ružbachoch má priaznivé účinky na choroby obehového ústrojenstva, ženské choroby a ochorenia dýchacích ciest. 

Krytý bazén Izabela je otvorený celoročne

Navštíviť kúpalisko vo Vyšných Ružbachoch môžete v každom ročnom období. Okrem vonkajších bazénov sa tu nachádza krytý, celoročne otvorený bazén s liečivou vodou a teplotou vody 34 °C. Kupola na krytom bazéne je odsúvateľná. Súčasťou bazénu je aj oddychový priestor s občerstvením a šatňami. 

Atrakciou areálu je ostrov v bazéne s ihličnatými stromami

Zaujímavou atrakciou areálu kúpaliska je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami a skokanská veža v plaveckom bazéne s výškou 5 m. V areáli sú tiež detské ihriská, ležadlá, infrasauna, občerstvenie, šatne a sociálne zariadenia. Na svoje si prídu všetky vekové skupiny.

Vychutnajte si krásne prostredie Ružbašských kúpeľov

Minerálne kúpele Vyšné Ružbachy sa nachádzajú v oblasti severného Spiša a Pienin. Pieninský národný park s bohatou faunou a flórou má množstvo turistických chodníkov pre peších turistov. Táto oblasť je známa nielen krásnou prírodou, ale aj bohatstvom termálnych prameňov – cesta minerálnych prameňov, krásnou ľudovou architektúrou zamagurských dedín a zaujímavou históriou. 

Kúpele Vyšné Ružbachy ponúkajú mnoho. Minerálne pramene, lyžiarske strediská priamo vo Vyšných Ružbachoch, zaujímavé výtvory prírody – kráter vo Vyšných Ružbachoch a človeka – travertínové sochy na okraji obce Vyšné Ružbachy sú národnou kultúrnou pamiatkou. Po relaxe v termálnom kúpalisku Izabela môžete absolvovať pobyt v kúpeľoch Vyšné Ružbachy alebo využiť služby pre jednodňových návštevníkov v balneoterapii, či wellness centre.

Kúpalisko vo Vyšných Ružbachoch má bohatú históriu

Kúpele Vyšné Ružbachy a termálne kúpalisko majú bohatú históriu. Prvý kúpeľný dom s bazénom vznikol už v roku 1595, samotné termálne kúpalisko v roku 1923. Kúpalisko malo rozmery 34 x 21 m a hĺbku vody 2,40 m. Vzniklo zásluhou Jána Zamoyského, syna majiteľa kúpeľov a nadšeného športovca. Termálne kúpalisko bolo v tom období najväčšie na Slovensku a kúpele sa stali postupne jedny z najmodernejších na Slovensku. 

V roku 1927 poľský gróf a majiteľ kúpeľov Andrej Zamoysky zomrel. Jeho syn Ján, ktorý mal za ženu španielsku princeznú Izabelu Bourbon, chcel novými vrtmi zvýšiť výdatnosť prameňov. Dal navŕtať nový prameň z hĺbky 110 m, ktorý pomenoval po svojej manželke Izabele. Tým sa pozdvihla úroveň kúpeľov. V rokoch 1929 – 1933 sa podarilo vybudovať kúpalisko s rozmermi 50×50 m s hĺbkou 3,5 m, s plaveckou dráhou a 5 m vysokým skokanským mostíkom pre skokanské disciplíny. K bazénu bola postavená veľkokapacitná kabínková prezliekáreň a moderný tobogan. Neďaleko neho postavili na travertínovej kope budovu zamoyského Bieleho domu, ktorý slúžil na stravovanie hostí.

Fotografie

Doprava k termálnemu kúpalisku Izabela vo Vyšných Ružbachoch

Vyšné Ružbachy sa nachádzajú asi 15 km na západ od Starej Ľubovne. Keď idete zo Starej Ľubovne smerom do Kežmarku, príp. Popradu, v Nižných Ružbachoch odbočíte vpravo. Z obce Nižné Ružbachy vás povedie cesta 3. triedy č. 3124. Na križovatke v obci odbočíte vľavo. Cesta cez kúpeľný park vás dovedie až k termálnemu kúpalisku Izabela, ktoré sa nachádza pri Grand Hoteli Strand.

Zo Starej Ľubovne, z obce Nižné Ružbachy a z Podolínca premáva do Vyšných Ružbách priamy autobusový spoj. Pokiaľ sa sem vyberiete z Kežmarku, rátajte s jedným prestupom.  

Parkovanie

Parkovať je možné pri termálnom kúpalisku a Grand Hoteli Strand. Parkovanie je spoplatnené.

Mapa miesta

Otváracie hodiny/Vstupné/cenník

Termálne kúpalisko Izabela je otvorené len počas letných mesiacov. Krytý bazén Izabela je otvorený celoročne. 

Aktuálne otváracie hodiny a cenník vstupného pre deti, dospelých, seniorov aj skupiny nájdete na oficiálnej webovej stránke, ktorú uvádzame nižšie v sekcii kontakt.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top