> Blog > Kúpele Slovensko > Ktoré kúpele sú tie najlepšie?

Ktoré kúpele sú tie najlepšie?

Slovensko je bohaté na minerálne a termálne pramene. Práve vďaka tomu sa tu vybudovalo množstvo kúpeľov, ktoré sú známe po celom svete. Ako si však z takého množstva vybrať? Každé majú svoje čaro a každé sú špecifické niečim iným. Väčšina ponúka špičkové medicínske aj voľnočasové služby. Teraz sa však zameriame na ich okolie a kúpeľné parky. Ktoré sú podľa vás tie najlepšie?

Kúpele Brusno

V Kúpeľoch Brusno v súčasnosti prebiehajú stavebné práce na hlavnej kúpeľnej budove. Kúpeľný park je trocha zanedbaný a určite by sa mu zišla rekonštrukcia a to od chodníkov až po niektoré schátrané budovy. Avšak nájdete tu krásne jazierko a príjemné posedenie v prírode na lavičkách. Okolie ponúka mnoho možností na turistiku a výlety, ktoré stoja za to. Nenechajte si ujsť ani návštevu hradu. Na relaxačný pobyt sa tu aj napriek malým negatívom rozhodne oplatí prísť.

Bardejovské kúpele

Bardejovské kúpele sú bohato vybavené – nachádza sa tu detské ihrisko, tenisové kurty, letné kúpalisko a mnoho kaviarní a komfortných hotelov a penziónov. Zaujímavosťou je, že v rámci areálu nájdete múzeum aj skanzen. V okolí nájdete krásne malebné kostolíky a turistické chodníčky od výmyslu sveta. Týmto kúpeľom sa v podstate nedá nič vytknúť, možno až na takú maličkosť, že v areáli je aj jedna fakulta prešovskej univerzity. Tak príďte si užiť relax do Bardejovských kúpeľov! Pobyty vám poskytnú všetko, čo budete potrebovať!

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice a ich kúpeľný park majú neopakovateľnú atmosféru. Predtým, ako doň vstúpite, prekvapí vás rozsiahle parkovisko. Potom na vás čaká už len čarovné prostredie s jazierkom, pekne upravenými stromami a štebotajúcimi vtákmi. V okolí nájdete mnoho známych atrakcií – napríklad Bojnický zámok či ZOO. Kúpele Bojnice sú zaujímavé v meste aj mimo neho. Je ideálnym miestom na rybačku, ale aj na menšiu turistiku. Tak už neváhajte a príďte do Kúpeľov Bojnice, kde si počas pobytu užijete presne to, na čo budete mať chuť.

Kúpele Piešťany

V Kúpeľoch Piešťany sa určite nestratíte. Informačné tabule nájdete na každom kroku. Do kúpeľov vedie kolonádový most ponad rieku Váh. Nájdete tu niekoľko skvele vybavených kúpeľných domov, golfové ihrisko a dokonale upravenú zeleň. Pri relaxe možno natrafíte aj na veveričku. Mesto Piešťany každoročne organizuje niekoľko zaujímavých podujatí, takže nudiť sa tu rozhodne nebudete. Okrem toho tu nájdete aj mnoho historických a umeleckých pamiatok. Počas pobytu v týchto kúpeľoch určite nezabudnite zájsť pozrieť sa na najväčšie tropické lekno.

Kúpele Turčianske Teplice

V Kúpeľoch Turčianske Teplice síce nenatrafíte na obrovské množstvá historických pamiatok či budov. Výhľad na Veľkú Fatru vám vyrazí dych. Zastavte sa v Galérii Mikuláša Galandu. Okolie ponúka Gaderská dolina, či výstup na vrch Vyšehrad. Zaujímavosťou je kaštieľ v Diviakoch alebo Šútovský vodopád v Malej Fatre. Počas prechádzky po kúpeľnom areáli si môžte zahrať kolky alebo šach. Počas pobytu v týchto kúpeľoch nevynechajte návštevu wellness centra či aquaparku.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top