> Blog > Zdravie a wellness > Horúci relax aj v zime

Horúci relax aj v zime

Prečo by ste sa aj v zime nemohli oddávať fantastickým účinkom horúcich kúpeľov? Využite možnosti tejto doby a nechajte sa unášať relaxom a pohodou.

Účinky, ktoré prinášajú kúpele, poznali už aj v dávnych dobách. No v súčasnosti väčšina z nás nič nestíha a ledva si doprajeme aspoň 15 minútovú sprchu, nie to poriadny relaxačný kúpeľ. A to možno ani neviete, aké poklady ukrýva vaša kúpeľňa. Môžete si v nej spraviť vlastné wellness centrum.

Kúpeľ bez peny

S kúpeľom sa automaticky spája hustá pena. No dnes všetky penové prostriedky obsahujú prvky, ktoré pokožke vôbec neprospievajú, vysušujú ju a škodia jej. Preto radšej zvoľte niektoré príjemné aromatické olejčeky, ktoré vašu pokožku hydratujú a dokonca dodajú aj niektoré vitamíny. Záleží len na vašom vkuse, akú vôňu si vyberiete zo širokej škály olejov. Vyberte však radšej menej drastické vône, aby vás náhodou nerozbolela hlava.

Teplota kúpeľa

Pri napúšťaní vody do vane si dávajte pozor na to, akú horúcu vodu lejete. Ak presiahne 39°C, kúpeľ vám viac uškodí ako pomôže. To isté platí aj o sprche. Príliš horúca voda vysuší vašu pokožku a vysaje z nej všetku energiu. Horúca voda nie je dobrá ani pre umývanie vlasov. Práve naopak. Podporuje tvorbu mazu a tak vám vlasy budú rýchlejšie mastnieť.

Niekoľko rád na skvelý kúpeľ

  • Mliečny kúpeľ

Pridajte do vody 2 litre mlieka a lyžicu olivového oleja a budete sa cítiť ako egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá túto procedúru vykonávala každý deň. Tento kúpeľ je ideálny liek na suchú pokožku.

  • Kúpeľ v morskej soli

Z 500 gramov soli z Mŕtveho mora a trošky vody spravte emulziu, ktorú potom vylejete do kúpeľa. Ostaňte vo vani 15 minút, potom sa dôkladne osprchujte a zabaľte sa do vyhriatej osušky. Takto relaxujte niekoľko minút. Pomôže vám to pri bolestiach kĺbov alebo reume.

  • Citrusový kúpeľ

Ak do vane s vodou pridáte mandarinkový alebo bergamotový olej, prípadne olej z citrónovej kôry, vaša nálada sa otočí o 180 stupňov. Takýto kúpeľ obohatený navyše o mlieko či smotanu je dokonalým hydratačným liekom pre zlú náladu.

  • Energetická bomba

Pre dobitie bateriek si do kúpeľa hoďte pár hrstí mäty s rozmarínom a vytlačte tam aj pár kvapiek citróna. Rozpumpuje vám to krv v žilách a budete sa cítiť ako znovuzrodená.

  • Bylinkový kúpeľ

Nemôžete spávať? Máme pre vás riešenie. Vyluhujte kvety lipy a rumančeka v horúcej vode, tento výťažok nalejte do kúpeľa a terapia môže začať. Okrem príjemnej aromatickej vône vám kúpeľ daruje pocit relaxu a uvoľnenia a v noci zaspíte bez akýchkoľvek problémov.

V prípade, že máte radšej, keď sa o vás postarajú iní a nechce sa vám napúšťať vaňu, urobte si napríklad predĺžený víkend v kúpeľoch. Počas víkendového pobytu vám ponúknu oveľa viac ako len relaxačný kúpeľ. Ak vám to nestačí, na výber máte množstvo iných wellness pobytov. Sauna, masáž, zábaly – to všetko je tu len pre vás.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top