> Blog > Zdravie a wellness > Čokoládový zábal

Čokoládový zábal

Čokoláda je už od nepamäti akýmsi zázračným liekom na všetko. Už americkí indiáni v nej videli nápoj duchovnej múdrosti, obrovskej energie a považovali ho aj za afrodiziakum. V podstate sa nemýlili, pretože vedecké výskumy preukázali v čokoláde veľké množstvo vitamínov a podporných látok, ktoré telu prospievajú. A tak sa účinky čokolády začali využívať aj v kozmetickom priemysle a postupne čokoláda prenikla aj do sveta wellness.

Čo čokoládový zábal obsahuje?

Základ zábalu tvorí nesladený kakaový prášok a tiež netučné sušené mlieko. Kakaový prášok je bohatý na prírodné látky, ktoré koži dodávajú omladzujúci charakter, no okrem nich kakao obsahuje aj aminokyseliny, koenzými, nukleonové kyseliny a aj antioxidanty. Okrem toho v zábale môžeme nájsť aj vitamíny A,E,F a H, minerálne železo, magnézium a draslík.

Ako čokoláda pôsobí?

Čokoládový zábal priaznivo pôsobí najmä na pokožku. Spomínané vitamíny, v spojení s polyfenylmi a flavonoidmi, spomaľujú proces starnutia. Caobromán a teobromín zase útočia na tukové vankúšiky, no okrem zoštíhľujúcich účinkov, pôsobí aj stimulačne a očistne. Telo vstrebáva prírodné látky čokolády celým telom, preto má tiež výrazný hydratačný účinok, pomáha predchádzať vráskam. Zábal zlepší pružnosť pokožky a zvlhčí pleť. Vôňa čokolády zase navodzuje príjemnú náladu a odbúrava stres.

Čo vás počas zábalu čaká?

Zábal trvá zhruba 90 minút. Pacient leží na teplej podložke a natiera sa horúcou čokoládou. Pri odpočinku je možné si dať vymasírovať chodidlá alebo tvár. Po kúre je nutné sa osprchovať. Kúra má tri fázy: čistiaca časť, kde je telo natreté čokoládovým mliekom, aktívnu, v ktorej sa na telo nanesie čokoláda a konečná fáza, v ktorej sa telo opäť celé vymasíruje.

Čokoládový zábal sa odporúča najmä ženám, s obľubou ho skúšajú najmä staršie dámy, ktoré vidia na svojej pokožke zmeny k lepšiemu. Pre dermatologické účinky si zábal stačí naordinovať iba raz do mesiaca, ako súčasť chudnutia ho odborníci odporúčajú aplikovať dvakrát do týždňa.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top