> Blog > Zdravie a krása > Čínska masáž

Čínska masáž

Táto účinná procedúra vychádza z tradičnej čínskej medicíny, ktorá využíva akupunktúrne body a prepojené energetické dráhy ľudského tela. Cieľom čínskej masáže, nazývanej aj ako TUI-NA, je dosiahnuť uvoľnenie cesty energetickej a cievnej regulácie. Regulovaním zložiek jin a jang navodzuje čínska masáž rovnováhu v organizme a v neposlednom rade aj urýchľuje uzdravenie.

Technika čínskej masáže

Čínska masáž sa prevádza cez tenké oblečenie, alebo cez látku. Od klasickej masáže sa odlišuje predovšetkým v konkrétnych hmatoch, mnohé akoby s klasickou masážou nemali vôbec nič spoločné. Pri procedúre sa používajú okrem dlaní, aj päste a lakte, vďaka ktorým sa prevádzajú tlakové ťahy na vybraných oblasti tela. Tým sa aktivuje energia v dráhach, cievach a orgánoch ľudského tela.

Pri masáži sa nepoužívajú emulzie, no masíruje sa špeciálnou zmesou olejov. Ide o zmes sladkého mandľového, rozmarínového, grapefruitového oleja a vitamínu E. Okrem toho, že zmes oleja zostruje zmyslové vnímanie, účinná je aj na detoxikáciu a na odbúravanie bolestí. Čínska masáž je založená na opakovaní: pri chronických stavoch sa odporúča dvakrát do týždňa, pri liečení jedenkrát do týždňa a pri regenerácii stačí dvakrát do mesiaca.

Na čo čínska masáž pôsobí?

Vďaka tlaku, ktorý vzniká pri masáži, sa pomerne rýchlo odstraňuje bolesť daného stavu. Čínska masáž je vhodná pre tých, ktorý majú tráviace a gynekologické problémy, problémy s pohybovým aparátom, závraty, bolesti hlavy či únavové syndrómy. Pomáha pri artróze, stavoch po úrazoch, pri artritíde, artróze, bolesti chrbtice, skolioze, pri poruchách spánku či zápaloch dutín.

Dobré účinky sa prejavili aj pri niektorých prípadoch ochrnutia. Čínska masáž je vhodná nielen ako liečebná metóda, ale aj ako metóda preventívna. Čínska masáž je vhodná pre každého. Procedúra sa však predsa len neodporúča ľuďom, ktorí majú problémy so srdcom alebo majú voperovaný kardiostimulátor.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top