> Blog > Zdravie a wellness > Chudnutie pomocou chladu – kryolipolýza

Chudnutie pomocou chladu – kryolipolýza

Chceli by ste schudnúť, ale nemáte čas na cvičenie? Nebaví vás potenie v posilňovni? Tak práve pre vás je tu metóda redukcie váhy, ktorá je úplným opakom klasického chudnutia. Jej podstatou totiž nie je teplo, ale chlad! Účinky chladu na odstránenie tukových buniek boli objavené už pred viac ako 40 rokmi, no svoje uplatnenie nachádzajú až v súčasnosti. Kryolipolýza je akási forma liposukcie, pri ktorej však nie je potrebný žiadny chirurgický zákrok. Ak teda chcete schudnúť bez veľkej námahy, vyskúšajte túto novú metódu.

Tento nový prístup k redukcii hmotnosti je absolútne bezpečný, efektný a bez vedľajších účinkov. Kryolipolíza je pre telo prirodzeným spôsobom chudnutia. Ide o proces podchladenia tukových buniek, ktoré sa skryštalizujú a tak odumrú. Odumreté bunky sú potom lymfatickým systémom z tela odstránené. Tým, že chlad pôsobí iba na tukové bunky, zabraňuje sa poškodeniu pokožky, nervov a vnútorných orgánov.

Kryolipolýza sa aplikuje na partie, z ktorých si klient želá odstrániť tuk. Najčastejšie sa upravuje objem tukových buniek v oblasti brucha, vnútorných a vonkajších stehien, spodnej časti chrbta a rúk. Špeciálny prístroj schladí tuk v želaných partiách na teplotu do -5°C. Prvé viditeľné výsledky sa ukážu už po dvoch týždňoch od jednej chladovej terapie. Na úplný efekt si však musíte počkať aspoň 6 týždňov.

Ako to prebieha?

Táto procedúra si nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Pre zákrokom vám na kožu nanesú ochranný gél, ktorý zabraňuje poškodeniu pokožky. Koncovka prístroja vtiahne kožu do svojej komory, ktorá je v tvare písmena U a chlad môže začať pracovať. Keďže koža mrzne pri vyšších teplotách ako tuk, nemusíte sa obávať, že vám na nej táto metóda zanechá nepekné stopy.

Procedúra je úplne bezbolestná. Jediné, čo vás môže zaskočiť je počiatočný náhly chlad, na ktorý si však bez problémov zvyknete a nebude vám prekážať. Aby sa tukové bunky z tela rýchlejšie odplavovali, pite počas nasledujúcich dní veľa vody. Tá pomáha lymfatickému systému zbavovať sa škodlivín a aj samotného tuku. Túto procedúru môžete na požadovanú partiu aplikovať maximálne štyrikrát s odstupom 6-8 týždňov. Cena jedného sedenia sa pohybuje od 200 eur a vyššie.

Kedy si treba dávať pozor

Ak patríte medzi ľudí alergických na chlad, majte na pamäti, že sa vám v upravovanej oblasti môžu objaviť vyrážky. Kryolipolýza nie je odporúčaná ani pre tehotné ženy alebo dojčiace mamičky. Podľa odborníkov nie je vhodná ani pre diabetikov, ekzematikov a ľudí so srdcovými ťažkosťami. Pred zákrokom sa určite poraďte s ošetrujúcim lekárom o prípadných komplikáciách.

Pre tých, ktorí by chceli schudnúť klasickým spôsobom je tu ponuka redukčných pobytov, počas ktorých vám profesionálny personál poradí, ako sa správne stravovať, aký režim treba dodržiavať a čo všetko treba robiť počas každodenného života, aby ste sa cítili zdravo a fit. Okrem toho môžete posilniť svoje psychické a fyzické zdravie počas relaxačných a kúpeľných pobytov, ktoré vám dodajú energiu a novú chuť do života.

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top