> Blog > Kúpele zahraničie > Kúpele Rakúsko > Burgenlandsko – rakúsky raj relaxu

Burgenlandsko – rakúsky raj relaxu

Nechce sa vám sedieť doma a radi by ste vyskúšali, čo ponúka zahraničie? Nemusíte jazdiť ďaleko. Hneď v susednom Rakúsku dostanete všetko, po čom túžite. Vo východnej časti Rakúska – v Burgenlandsku sa postarajú o vaše pohodlie a luxus a vy sa tak budete cítiť ako v bavlnke. Najmä v zime je toto miesto ideálne na zahriatie. Komfortné wellness oázy spĺňajú všetky predstavy o dokonalom relaxe a oddychu.

Krásnou prírodnou pamiatkou Burgenlandska je Neziderské jazero (Neusiedler See), ktoré patrí do Svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v hornej časti tejto spolkovej krajiny. Burgenlandsko je od Slovenska vzdialené len niekoľko kilometrov, preto sa tu oplatí zájsť aj iba na malý celodenný výlet. Hlavným mestom tejto časti Rakúska je historický Eisenstadt. Nájdete tu niekoľko termálnych kúpeľov, ktoré ulahodia vášmu zdraviu a zrelaxujú vaše telo i myseľ.

Spafari – kúsok divočiny spojenej s relaxom

Najbližšie kúpeľné miesto Burgenladska sa nachádza len 50 km od Bratislavy, poblízku Národného parku Neusidler See-Seewinkel. Reč je o meste Frauenkirchen, kde sa môžete zúčastniť rôznych prieskumných túr na terénnych autách v spojení s príjemným relaxom. To všetko zažijete v prvej lodge strednej Európy, v hoteli St. Martins Therme and Lodge****. Profesionálni rangeri vás prevedú rakúskou prírodou a potom si môžte nerušene vychutnávať chvíle pokoja a oddychu.

„Therme“ v názve hotela znamená kúpele, a hoci sa výraz „lodge“ doteraz spájal s ubytovaním v rámci safari v Afrike, dnes sa tým myslí kombinácia dobrodružstva a wellness-termálneho sveta. Čakajú tu na vás vonkajšie a vnútorné bazény s tryskami, vodné sedadlá s vírivým vzduchom, saunový svet, masáže a mnoho iného. Vaše deti sa vybláznia v detskom bazéniku, na šmykľavke a iných atrakciách.

Termálne kúpele, golfové centrum, wellness – všetko v jednom

Ďalšou možnosťou ako si spestriť týždeň je návšteva hotela Larimar Superior**** v dedine Stegersbach. Izby v tomto hoteli sú zariadené podľa pravidiel Feng-Shui. Energetické polia sú vyvážené podľa štyroch elementov – zem, oheň, voda, vzduch. Areál s rozlohou 4000 metrov štvorcových vám ponúka neuveriteľný a jedinečný saunový a wellness svet. Vďaka liečivej sile termálnych prameňov tu však môžete absolvovať aj liečebné a skrášľovacie procedúry.

Dokonalý relax a pohodu si užijete vo vodných posteliach saunovej oddychovej zóne. V bezprostrednej blízkosti hotela Larimar Superior**** sa rozkladá jeden z najväčších a najkajších golfový rezortov celej Európy – Stegersbach Lafnitztal s 50 jamkami.

Pocit rodinnej pohody v Alpách

Hľadáte niečo menšie, útulné? V prírodnom raji Álp, Kötschach-Mauthen, je ukryté presne to, čo hľadáte. Penzión Edelweiß*** so svojím vlastným súkromným pivovarom a vínnou pivnicou vyhovie všetkým vašim potrebám. Navyše so sebou môžete zobrať aj svojho zvieracieho miláčika. Môžete si tu zahrať biliard, golf či šípky, alebo si zaplávať v bazéne, prípadne vyraziť na bežky. Čokoľvek si budete priať. Relax a rodinná pohoda čakajú len na vás.

Nekonečné možnosti v Pamhagene

Len 80km od Viedne sa nachádza ďalší poklad Rakúska – Pamhagen. Práve tu sa nachádza prázdninová dedinka a hotel VILA VITA Pannonia ****, ktorý je veľmi všestranným partnerom, či ide o kongresy, outdoorové aktivity, veľkolepé podujatia, grilparty na jazere alebo firemné stretnutia.

Okrem toho sa tu ponoríte do absolútneho relaxu počas wellness či kúpeľných procedúr. Ak nevydržíte bez športu, sú tu pre vás k dispozícii stacionárne bycikle, fitness, stepper alebo aerobic. Potom si môžte vybrať z veľkého množstva masáží a zrelaxovať tak namáhané svalstvo. Vyskúšať tu môžte aj akupunktúru a mnohé iné procedúry a metódy.

Ak vás nezaujala ani jedna z možností Burgenlandska, skúste iné pobyty v Rakúsku. Alebo ostaňte na Slovensku a spravte si domácu dovolenku počas niektorého z pobytov. Relax a wellness je tu len pre vás!

Zobraziť komentáre a pridať komentár
Scroll to Top