Slovenské kúpele patria medzi najvyspelejšie

Kúpeľný cestovný ruch je na Slovensku jedna z najobľúbenejších foriem cestovného ruchu. Okrem tradičných liečebných pobytov sa v súčasnosti využívajú aj relaxačné wellness pobyty.

“SR sa vo svete spája s renomovanými kúpeľmi, ktoré sa špecializujú na liečenie rôznych indikácií,” uviedla manažérka pre komunikáciu a PR aktivity Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Zuzana Nemcová. Poznamenala, že naše kúpeľníctvo patrí kvalitou svojich komplexných služieb medzi najvyspelejšie v Európe.

Z celkového počtu hostí v slovenských kúpeľoch je až 40 percent zo zahraničia, predovšetkým z krajín Európskej únie, objasnila Nemcová. Medzi najpočetnejších patria nemeckí klienti, potom Česi a na treťom mieste sú rakúski a poľskí klienti.

Medzi najkvalitnejšie slovenské kúpele patria Piešťany, Trenčianske Teplice a Rajecké Teplice. Medzi obľúbené patria aj Bardejovské kúpele, kúpele Brusno či Sklené Teplice.

Ako ďalej priblížila Nemcová, na Slovensku je približne 1600 minerálnych a termálnych prameňov a 25 kúpeľných miest. Liečivé vody pomáhajú pri znižovaní hladiny cukru v krvi, pri chorobách dýchacích ciest a pod. Síranové alebo sulfátové vody napomáhajú pri liečbe chorôb pečene a pankreasu. Liečivé vody s teplotou vyššou ako 25 stupňov Celzia pomáhajú pri akútnych zápaloch dolných močových ciest a pri obličkových kameňoch. Minerálne vody sú významné aj z hľadiska dodržiavania pitného režimu.

Navštívte stránku Relaxos a určite si vyberiete zo širokej ponuky kúpeľných a relaxačných pobytov.

Spracované podľa TASR

8. Október 2011 o 11:20 am Jana Rusinková · Link
Tagy: , , , , ,

Pridaj komentár