Úbytok tradičných hostí v piešťanských kúpeľoch nahradili Slováci

Úbytok hostí z Nemecka a Česka, ktorí pre kúpele predstavujú tradičnú klientelu, tento rok nahradili Arabi a Slováci.

Následky svetovej hospodárskej krízy pocítili aj naše kúpele,” uviedla PR manažérka a. s. Slovenské liečebné kúpele (SLK) Piešťany Jana Štefečková Beňačková. “Kúpele Piešťany za osem mesiacov navštívilo 4942 klientov z Česka a 7671 hostí z Nemecka, čo bol medziročne pokles – z ČR o takmer 2000 a z Nemecka o viac ako 3000 osôb,” konkretizovala.

“Naopak, hotelové prevádzky zaznamenali 2375 arabských a 15 667 slovenských klientov. V oboch prípadoch to bolo medziročne menej len o 100 klientov.”

Kúpele Piešťany spolupracujú s 5 zdravotnými poisťovňami v SR a s polovicou poisťovní v ČR. Majú dokonca uzatvorené aj 2 zmluvy s poisťovňami v Nemecku.

Prebiehajúca kríza je podľa slov manažérky výzvou pre nové služby. Ponúkajú akciové pobyty pre individuálne subjekty ako aj pre obchodných partnerov – cestovné kancelárie (CK). “Tento rok SLK Piešťany prvýkrát využívajú last minute ponuky, keďže trend ukazuje, že väčšina ľudí si momentálne kupuje dovolenku na poslednú chvíľu,” uviedla.

Na stránke Relaxos tiež nájdete sekciu s aktuálnymi akciovými ponukami, nielen v kúpeľoch Piešťany, ale aj v iných kúpeľoch na Slovensku, Česku, Poľsku, Rakúsku a Slovinsku.

Spracované podľa TASR

20. September 2009 o 3:28 pm admin · Link
Tagy: ,

Pridaj komentár